Profilatyka ogólna

Podsumowanie projektu „Bezpieczne dziecko”

Gostyńscy policjanci wspólnie z Przedszkolem Samorządowym „Pod Dębem” w Karolewie w cyklicznych działaniach uczyli najmłodszych jak być bezpiecznym. Projekt „Bezpieczne dziecko” został wysoko ocenione przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce- FILM

 

W 2019 roku Przedszkole Samorządowe "Pod Dębem" w Karolewie we współpracy z Stowarzyszeniem "Borecki Lider Aktywności Społeczno-Kulturalnej Blask" napisali projekt działań pn. "Bezpieczne Dziecko". Projekt wziął udział w konkursie grantowym "Działaj Lokalnie" dofinansowanym ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Wówczas też zawiązała się nieformalna grupa "Aktywni dla przedszkola" . W skład grupy weszli nauczyciele z Przedszkola Samorządowego " Pod Dębem" wraz z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Projekt został wysoko oceniony przez Akademię i na działania i realizację został przekazany grant w wysokości 6000 zł.

W dniu 01 czerwca 2019 roku projekt " Bezpieczne Dziecko" został wdrożony do realizacji. W projekcie brały udział dzieci z przedszkola w Karolewie wraz z rodzicami. Zostały również zaangażowane przedszkola z terenu powiatu gostyńskiego.

Działania w ramach programu zakończyły się w dniu 30 listopada 2019 roku.

Program cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców oraz kadry nauczycielskiej.

Działania które zostały wykonanie w ramach projektu zostały udokumentowanie w krótkim spocie filmowym.

 

JG/MC

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.14 MB)

Powrót na górę strony