KPP Gostyń

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważne linki

Najczęściej czytane

 1. W wypadku zginął 29-letni mężczyzna

 2. MIELI AKTYWNY ZAKAZ PROWADZENIA POJAZDÓW

  Policjanci zatrzymali trzech kolejnych mężczyzn, który pomimo posiadania aktywnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów postanowił wsiąść za kierownicę. Należy pamiętać, że kierowanie pojazdem przy aktywnym zakazie to przestępstwo, za które grozi do 5 lat więzienia.

 3. INSP. PIOTR GORYNIA ZDAŁ OBOWIĄZKI KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI W GOSTYNIU

  17 kwietnia Komendant Powiatowy Policji w Gostyniu insp. Piotr Gorynia zameldował o zdaniu obowiązków na zajmowanym stanowisku. Dzisiaj, rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, insp. Tomasza Olczyka powierzone mu zostały obowiązki na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie. Obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu powierzono dotychczasowemu I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu podinsp. Krzysztofowi Wróblewskiemu.

 4. Jeden bez uprawnień, a drugi z zakazem sądowym obydwaj byli pijani

  Pomimo wielu apeli i kampanii, na drogach powiatu wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący, którzy nie zważają na bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg. W miniony piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wyeliminowali kolejnych pijanych kierujących.

 5. Straci skuter, którym kierował mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie

  Policjanci z Borku Wielkopolskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. 34-latek był pijany. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, a jego pojazd będzie podlegał konfiskacie.

 6. Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży dziecięcego roweru

  26-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego odpowie za kradzież roweru wartego 900 złotych. Jak ustalili policjanci, rower należał do dziecka, które każdego poranka dojeżdżało jednośladem ponad kilometr na przystanek autobusowy. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 7. NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ

  Dzięki akcjom profilaktycznym coraz więcej osób wie o oszustach działających metodą na wnuczka, policjanta, czy pracownika banku. Mimo tego przestępcy wciąż próbują wyłudzać pieniądze tymi sposobami. Niestety czasem skutecznie. Dlatego przypominamy, jak nie dać się oszukać.

 8. JEDEN Z SĄDOWYM ZAKAZEM, DRUGI BEZ PRAWA JAZDY

  Dwóch nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali do kontroli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Jeden z nich kierował samochodem typu bus pomimo orzeczonego sądowego zakazu, drugi nie miał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. Mimo wszystko postanowili wsiąść za kierownicę samochodów i ruszyć w drogę. Za swoje czyny odpowiedzą przed sadem.

 9. Miał 3,5 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz kierowania pojazdami – to pierwszy kierujący w powiecie gostyńskim wobec którego zastosowano procedurę konfiskaty pojazdu

  Policjanci z Borku Wielkopolskiego zatrzymali do kontroli drogowej Opla, którego kierujący był pijany. Mężczyzna miał 3,5 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz kierowania pojazdami. Policjanci ustalili, że nietrzeźwy kierowca nie jest właścicielem samochodu, w tej sytuacji zostanie orzeczony przepadek równowartości pojazdu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 10. Oszustwo na amerykańskiego pracownika platformy wiertniczej

  48-letnia kobieta padła ofiarą oszusta podającego się za amerykańskiego pracownika platformy wiertniczej. Miała otrzymać prezent - sprzęt elektroniczny oraz biżuterię, straciła ponad 20 tysięcy złotych.

Powrót na górę strony