Aktualności
-
Chcesz zwalczać przestępczość zorganizowaną w Warszawie? Szukamy najlepszych!
Zarząd w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzi rekrutację na stanowiska policyjne detektywa (5 grupa), specjalisty (6 grupa) i eksperta (9 grupa) do pełnienia służby w komórkach organizacyjnych przeznaczonych do zwalczania zorganizowanej przestępczości kryminalnej, narkotykowej i ekonomicznej, a także wywiadu kryminalnego, których celem będzie realizowanie zadań w zakresie czynności operacyjno-rozpoznawczych oraz dochodzeniowo-śledczych w zakresie rozpoznawania i zwalczania przestępczości zorganizowanej.
-
„Nie daj się wciągnąć – wakacje to czas na przygody, nie na narkotyki”
Lato to czas odpoczynku, przygód i nowych doświadczeń. Dla wielu dzieci i młodzieży wakacje oznaczają wyjazdy na kolonie, obozy, festiwale czy spotkania z rówieśnikami. To również okres większej swobody, nowych znajomości i pierwszych samodzielnych decyzji. Niestety, właśnie wtedy młodzi ludzie mogą zetknąć się z sytuacjami, które niosą za sobą poważne zagrożenia, w tym z propozycjami sięgania po narkotyki i inne substancje psychoaktywne.
-
ABC Bezpiecznych Wakacji - Aktywnie, Bezpiecznie, Czujnie. To prosty przepis na udany i bezpieczny wypoczynek
Wakacje to czas, na który czekamy przez cały rok. To okazja do odpoczynku, podróży, spotkań z bliskimi i odkrywania nowych miejsc. Letnia swoboda nie powinna jednak oznaczać rezygnacji z ostrożności. Niezależnie od tego, czy planujemy daleką podróż, weekendowy wyjazd, wypoczynek nad wodą czy górską wędrówkę, warto pamiętać o zasadach, które pomagają uniknąć zagrożeń i sprawiają, że urlop przebiega spokojnie i bezpiecznie.
-
Bezpieczne wakacje 2026
Rozpoczyna się sezon wakacyjno-urlopowy – czas rodzinnych wyjazdów, podróży oraz letniego wypoczynku. W najbliższych tygodniach na drogach pojawi się znacznie więcej pojazdów, dlatego policjanci w całym kraju będą prowadzić wzmożone działania na rzecz bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.
-
Dzień Bezpieczeństwa w Piaskach
24 czerwca 2026 roku był bardzo wyjątkowym dniem dla dzieci i młodzieży z gminy Piaski. Komenda Powiatowa Policji przy współpracy z gminą Piaski zorganizowała wydarzenie pn. Dzień Bezpieczeństwa. To kolejne tego typu spotkanie dla młodych ludzi, którego celem było przybliżenie pracy służb, instytucji i stowarzyszeń, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo ludzi.
-
Poszukiwani zatrzymani przez gostyńskich policjantów
Poszukiwany 41-latek trafi do więzienia, a 20-letnia obywatelka Kolumbii została przekazana Straży Granicznej.
-
Internetowa oferta pracy okazała się oszustwem, kobieta straciła blisko 22 tysiące złotych
Mieszkanka powiatu gostyńskiego padła ofiarą oszustów działających w Internecie. Skuszona ofertą dodatkowego zarobku przy składaniu długopisów, w ciągu niespełna trzech tygodni przelała na różne rachunki bankowe blisko 22 tysiące złotych. O tym, że została oszukana, dowiedziała się dopiero podczas wykonywania kolejnej wpłaty, gdy została ostrzeżona przez pracownika banku.
-
Wielomiesięczna praca śledczych doprowadziła do ujawnienia przywłaszczenia ponad pół miliona złotych
Wielomiesięczna praca śledcza, analiza setek dokumentów i skrupulatne sprawdzanie każdej transakcji doprowadziły gostyńskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej do ujawnienia procederu przywłaszczenia pieniędzy ze sprzedaży nawozów. Dwóch magazynierów jednej z firm usłyszało łącznie 89 zarzutów. Straty oszacowano na ponad 566 tysięcy złotych.
-
Najlepsze pary patrolowe odebrały puchary i wyróżnienia
19 czerwca br. w Sali Herbowej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu w obecności I Wojewody Wielkopolskiej Pani Karoliny Fabiś-Szulc, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasza Olczyka, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, insp. Violetty Mójty i Przewodniczącego NSZZP woj. wielkopolskiego mł. insp. Andrzeja Szarego najlepsze pary patrolowe zostały nagrodzone pucharami i promesami.
-
Ukradł seniorowi pieniądze podczas montażu mebli
Gostyńscy policjanci zajmujący się sprawami wykroczeń prowadzili postępowanie dotyczące kradzieży 800 złotych na szkodę 74-letniego mieszkańca Gostynia. Dzięki zgromadzonemu materiałowi dowodowemu ustalili sprawcę, którym okazał się 40-letni mieszkaniec Gostynia. Mężczyzna usłyszał już prawomocny wyrok sądu.
-
Pijany kierowca nie zatrzymał się do kontroli, po rozbiciu pojazdu próbował uciec pieszo
Dzięki zgłoszeniu świadka oraz szybkiej reakcji gostyńskich policjantów zatrzymany został 38-letni mieszkaniec Koźmina Wielkopolskiego, który kierował samochodem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uciekał przed radiowozem, a gdy stracił panowanie nad pojazdem próbował kontynuować ucieczkę pieszo.
-
Miał 2,6 promila alkoholu, zakończył jazdę w rowie
54-letni kierujący samochodem dostawczym marki Iveco, który wjechał do przydrożnego rowu pomiędzy Krajewicami, a Ziółkowem, był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,6 promila alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
-
Policjanci ujawnili szereg poważnych naruszeń przepisów ruchu drogowego
Kierowcy bez uprawnień, rażące przekroczenia prędkości i utracone prawa jazdy – to bilans działań prowadzonych przez policjantów ruchu drogowego na drogach powiatu gostyńskiego w ostatnich dniach. Funkcjonariusze ujawnili szereg poważnych naruszeń przepisów, które mogą mieć poważne konsekwencje dla ich sprawców.
-
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
Ważne linki
-
Program "Przyszłość a Ty"
Program "Przyszłość, a Ty" to trzeci etap programu "Profilaktyka, a Ty", który w latach 2006 - 2016 objął na terenie całego kraju pół miliona osób i był realizowany przez Policję, MSWiA (w ramach programu "Razem bezpieczniej"), Rzecznika Praw Dziecka, a także przez samorządy, wyższe uczelnie, organizacje pozarządowe oraz wielu partnerów wspierających.
-
Tu znajdziesz pomoc!
Wykaz instytucji w powiecie gostyńskim, do których można zgłaszać się po pomoc.
Najczęściej czytane
-
Wielomiesięczna praca śledczych doprowadziła do ujawnienia przywłaszczenia ponad pół miliona złotych
Wielomiesięczna praca śledcza, analiza setek dokumentów i skrupulatne sprawdzanie każdej transakcji doprowadziły gostyńskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej do ujawnienia procederu przywłaszczenia pieniędzy ze sprzedaży nawozów. Dwóch magazynierów jednej z firm usłyszało łącznie 89 zarzutów. Straty oszacowano na ponad 566 tysięcy złotych.
-
Ponad 500 kontroli i jeden nietrzeźwy kierowca. Trzeźwy Poranek w ramach europejskiej akcji ROADPOL
500 kierowców skontrolowali dziś rano gostyńscy policjanci podczas działań „Trzeźwy Poranek”, prowadzonych w ramach międzynarodowej akcji „Alcohol & Drugs”. Niestety, jeden z uczestników ruchu zdecydował się wsiąść za kierownicę po alkoholu.
-
Kierował bez uprawnień, posiadał narkotyki i był pod ich wpływem
Ponad 40 gramów narkotyków zabezpieczyli gostyńscy policjanci u 23-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak funkcjonariusze odnaleźli w rowie samochód, którym wcześniej kierował. Wszystko wskazuje również na to, że prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających.
-
Miał 2,6 promila alkoholu, zakończył jazdę w rowie
54-letni kierujący samochodem dostawczym marki Iveco, który wjechał do przydrożnego rowu pomiędzy Krajewicami, a Ziółkowem, był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,6 promila alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
-
Wzorowa postawa obywatelska uczennic z klasy policyjnej – spotkanie z komendantem
Podczas tegorocznych Dni Gostynia dwie uczennice klasy policyjnej z ZSR w Grabonogu wykazały się wyjątkową czujnością i odwagą, udzielając pomocy mężczyźnie z objawami zawału serca. Ich szybka reakcja i wezwanie służb prawdopodobnie uratowały mu życie.
-
Pijany kierowca nie zatrzymał się do kontroli, po rozbiciu pojazdu próbował uciec pieszo
Dzięki zgłoszeniu świadka oraz szybkiej reakcji gostyńskich policjantów zatrzymany został 38-letni mieszkaniec Koźmina Wielkopolskiego, który kierował samochodem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uciekał przed radiowozem, a gdy stracił panowanie nad pojazdem próbował kontynuować ucieczkę pieszo.
-
Narkotyki, a prawo
Posiadanie środków odurzających i psychotropowych jest w Polsce karnie zabronione. Reguluje to ustawa z 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii. Każde więc ujęcie osoby, która posiada przy sobie zakazaną substancją skutkować będzie wszczęciem postępowania karnego.
-
Znęcał się psychicznie nad żoną, musiał opuścić wspólne mieszkanie
Gostyńscy policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne nad swoją żoną. Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę domową, podczas której wyzywał i poniżał kobietę. Usłyszał już prokuratorski zarzut. Policjanci zastosowali wobec niego środki mające zapewnić bezpieczeństwo osobie doznającej przemocy.
-
Osiem zatrzymań w dwa dni. Wśród nich osoby poszukiwane i cudzoziemcy przebywający nielegalnie w Polsce
W ciągu ostatnich dwóch dni gostyńscy policjanci zatrzymali osiem osób. Pięć z nich było poszukiwanych na podstawie nakazów doprowadzenia wydanych przez sądy, natomiast trzy osoby to cudzoziemcy przebywający nielegalnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
-
CZYM JEST STALKING?
Stalking określany jest jako uporczywe nękanie bądź prześladowanie ofiary. Według kodeksu karnego stalking stanowi przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech, a w niektórych przypadkach nawet do dziesięciu. Za uporczywe nękanie przyjmuje się prześladowanie, dokuczanie innej osobie, głuche lub obraźliwe telefony, niechciane SMS-y oraz e-maile, śledzenie, obserwowanie, nachodzenie itp.








