Realizacja wniosków z debat społecznych w 2019 roku
Sprawozdanie z realizacji zobowiązań z debat społecznych organizowanych w 2019 r. przez Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu.
Debata społeczna, która odbyła się 23 kwietnia 2019 roku w bibliotece publicznej w Gostyniu
Pytania dotyczyły:
- poznawania swoich dzielnicowych,
- zachowania się młodzieży i grupowania się na placach zabaw, w rejonach garaży,
- poprawne korzystanie z chodników przez młodzież,
- kulturalne zachowanie się policjantów w stosunku do osób starszych,
- niewłaściwe zachowanie się rowerzystów na ścieżkach rowerowych w stosunku dla pieszych
Na pytania odpowiedzi udzielił Komendant Powiatowy Policji w Gostyniu podinsp. Piotr Gorynia.
- bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych ul. Rynek – Nowe Wrota odpowiedzi udzielił Naczelnik WRD asp. sztab. Adrian Polerowicz
- prawidłowe zabezpieczenie wejść do bloków na klatki schodowe. Odpowiedzi udzielił Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Gostyniu nadkom. Marcin Dopierała.
Debata społeczna, która odbyła się 16 maja 2019 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu
1) Jedna z osób zadała pytanie: Czy jest możliwość zorganizowania szkolenia/ewakuacji w szkole dla uczniów z użyciem materiałów wybuchowych/pirotechnicznych i z zadymieniem korytarzy?
Odpowiedzi udzielił I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu kom. Krzysztof Wróblewski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu bryg. Tomasz Banaszak, Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Gostyniu Aldona Grześkowiak.
2) Jeden z uczestników debaty poruszył temat związany z ewakuacją ludzi z budynku w przypadku otrzymania informacji o podłożonym ładunku wybuchowym.
Odpowiedzi udzielił I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu kom. Krzysztof Wróblewski oraz policjant zajmujący się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym.
3) Kolejna z osób na sali zapytała o kwestię związaną z obowiązkami administratora budynku w przypadku otrzymania informacji np. e-mailem o podłożonym ładunku wybuchowym.
Odpowiedzi udzielił: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu kom. Krzysztof Wróblewski.
4) Uczestniczka debaty zadała pytanie: W przypadku informacji o ładunku wybuchowym w budynku gdzie ewakuować ludzi? Odpowiedzi udzielił: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu kom. Krzysztof Wróblewski oraz Zastępca Dowódcy Jednostki Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej kpt. Marcin Nyczka.
Debata społeczna, która odbyła się 28 listopada 2019 roku w Gminnym Centrum Kultury w Borku Wlkp.
-
Głos zabrał mężczyzn, który pytał jak należy zachować się podczas kontroli drogowej w myśl nowych przepisów (ręce trzymane na kierownicy). Odpowiedzi udzielił Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Adrian Polerowicz.
-
Inny mężczyzna zapytał, o jazdę na tzw. suwak. Odpowiedzi udzielił Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Adrian Polerowicz.
-
Kolejny z uczestników debaty pytał o to jak należy się zachować w przypadku, gdy z tyłu naszego pojazdu nadjeżdża pojazd uprzywilejowany, tzw. korytarz życia. Odpowiedzi udzielił Naczelnik WRD podkom. Adrian Polerowicz.
-
Głos zabrał mężczyzna, który pytał o legalność kamer samochodowych – rejestratorów obrazu i dźwięku. Odpowiedzi udzielił podinsp. Ireneusz Rolnik i podkom. Adrian Polerowicz.
-
Następne pytanie związane było również z ruchem drogowym, a dotyczyło prędkości ciągników rolniczych na drodze publicznej. Odpowiedzi udzielił Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Adrian Polerowicz..
-
Ostatnie pytanie dotyczyło spisywania liczników podczas kontroli drogowej. Odpowiedzi udzielił Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Adrian Polerowicz..