Realizacje wniosków z debaty

Realizacja wniosków z debat społecznych w 2019 roku

Sprawozdanie z realizacji zobowiązań z debat społecznych organizowanych w 2019 r. przez Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu.

 

 

Debata społeczna, która odbyła się 23 kwietnia 2019 roku  w bibliotece publicznej w Gostyniu

Pytania dotyczyły:

- poznawania swoich dzielnicowych,

- zachowania się młodzieży i grupowania się na placach zabaw, w rejonach garaży,
- poprawne korzystanie z chodników przez młodzież,
- kulturalne zachowanie się policjantów w stosunku do osób starszych,

- niewłaściwe zachowanie się rowerzystów na ścieżkach rowerowych w stosunku dla pieszych

Na pytania odpowiedzi udzielił Komendant Powiatowy Policji w Gostyniu podinsp. Piotr Gorynia.

- bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych ul. Rynek – Nowe Wrota odpowiedzi udzielił Naczelnik WRD asp. sztab. Adrian Polerowicz

- prawidłowe zabezpieczenie wejść do bloków na klatki schodowe. Odpowiedzi udzielił Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Gostyniu nadkom. Marcin Dopierała.

 

Debata społeczna, która odbyła się 16 maja 2019 roku  w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu

1) Jedna z osób zadała pytanie: Czy jest możliwość zorganizowania szkolenia/ewakuacji w szkole dla uczniów z użyciem materiałów wybuchowych/pirotechnicznych i z zadymieniem korytarzy?

Odpowiedzi udzielił I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu kom. Krzysztof Wróblewski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu bryg. Tomasz Banaszak, Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Gostyniu Aldona Grześkowiak.

2) Jeden z uczestników debaty poruszył temat związany z ewakuacją ludzi z budynku w przypadku otrzymania informacji o podłożonym ładunku wybuchowym.

Odpowiedzi udzielił I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu kom. Krzysztof Wróblewski oraz policjant zajmujący się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym.

3) Kolejna z osób na sali zapytała o kwestię związaną z obowiązkami administratora budynku w przypadku otrzymania informacji np. e-mailem o podłożonym ładunku wybuchowym.

Odpowiedzi udzielił: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu kom. Krzysztof Wróblewski.

4) Uczestniczka debaty zadała pytanie: W przypadku informacji o ładunku wybuchowym w budynku gdzie ewakuować ludzi? Odpowiedzi udzielił: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu kom. Krzysztof Wróblewski oraz Zastępca Dowódcy Jednostki Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej kpt. Marcin Nyczka.

 

Debata społeczna, która odbyła się 28 listopada 2019 roku  w Gminnym Centrum Kultury w Borku Wlkp.

 

 

  1. Głos zabrał mężczyzn, który pytał jak należy zachować się podczas kontroli drogowej w myśl nowych przepisów (ręce trzymane na kierownicy). Odpowiedzi udzielił Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Adrian Polerowicz.

  2. Inny mężczyzna zapytał, o jazdę na tzw. suwak. Odpowiedzi udzielił Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Adrian Polerowicz.

  3. Kolejny z uczestników debaty pytał o to jak należy się zachować w przypadku, gdy z tyłu naszego pojazdu nadjeżdża pojazd uprzywilejowany, tzw. korytarz życia. Odpowiedzi udzielił Naczelnik WRD podkom. Adrian Polerowicz.

  4. Głos zabrał mężczyzna, który pytał o legalność kamer samochodowych – rejestratorów obrazu i dźwięku. Odpowiedzi udzielił podinsp. Ireneusz Rolnik i podkom. Adrian Polerowicz.

  5. Następne pytanie związane było również z ruchem drogowym, a dotyczyło prędkości ciągników rolniczych na drodze publicznej. Odpowiedzi udzielił Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Adrian Polerowicz..

  6. Ostatnie pytanie dotyczyło spisywania liczników podczas kontroli drogowej. Odpowiedzi udzielił Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Adrian Polerowicz..

Powrót na górę strony