Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower
Od 1 czerwca 2021 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu przy ul. Wrocławskiej 44 rusza usługa WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower. Polegać ona będzie na znakowaniu i rejestracji roweru w systemie o zasięgu wojewódzkim, umożliwiająca mieszkańcom swobodny dostęp do danych roweru w systemie oraz ich ewentualne oznaczenie jako zaginiony poprzez stronę www.wiberoo.pl.
Dodano: 31.05.2021 -
Ostrzeżenie dla klientów banków w związku z pojawiającymi się oszustwami w internetowych serwisach ogłoszeniowych
Komenda Główna Policji i FinCERT.pl – Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP ostrzegają klientów banków przed pojawiającymi się oszustwami w internetowych serwisach ogłoszeniowych. FinCERT.pl – Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP coraz częściej odnotowuje aktywność przestępców nakierowaną na wyłudzanie danych i środków od osób fizycznych i podmiotów sprzedających na internetowych serwisach ogłoszeniowych.
Dodano: 28.05.2021 -
Dzielnicowy – asp. Alan Michalski
Służba dzielnicowego jest służbą dla społeczeństwa. Dzielnicowy to policjant, do którego zwracają się mieszkańcy z różnymi problemami i niejednokrotnie stanowi on wsparcie dla osób potrzebujących pomocy. Dzielnicowy – aspirant Alan Michalski.
Dodano: 28.05.2021 -
Dzielnicowy – asp. szt. Waldemar Kania
Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, bo to on – jako pierwszy – ma bezpośredni kontakt z mieszkańcami. W okresie panującej epidemii COVID-19 rola dzielnicowych nabrała szczególnego znaczenia, gdyż to do nich w głównej mierze należy obowiązek kontroli osób objętych kwarantanną i upewnienia się czy nie potrzebują pomocy. Dzielnicowy – asp. szt. Waldemar Kania.
Dodano: 28.05.2021 -
Dzielnicowy – asp. Mariusz Klukowski
Dzielnicowi to ludzie otwarci, kompetentni, dostępni, wzbudzający zaufanie, znający swoje kompetencje jako policjanci, ale umiejący również wskazać podmioty odpowiedzialne za poszczególne obszary życia społecznego, do których należy również szeroko pojmowane bezpieczeństwo. Dzielnicowy gminy Poniec - aspirant Mariusz Klukowski.
Dodano: 27.05.2021 -
25 maja - Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego
Każdego roku tylko w samej Unii Europejskiej zgłaszanych jest kilkaset tysięcy zaginięć dzieci. Zdecydowana większość z nich się odnajduje ale w policyjnych bazach osób zaginionych figurują również sprawy zaginięć do dziś nierozwiązane. 25 maja jest dniem wyjątkowym, bo poświęconym pamięci zaginionych i nigdy nie odnalezionych dzieci oraz solidarności z ich rodzinami. Symbolem MIĘDZYNARODOWEGO DNIA DZIECKA ZAGINIONEGO jest kwiat niezapominajki, bo rodziny nigdy nie zapominają i nigdy nie przestają szukać. W tym roku Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji oraz Fundacja ITAKA przypominają o dzieciach, które zaginęły i do dziś nie powróciły do swoich domów. Jak każdego roku, zwracamy również uwagę na to, w jaki sposób ustrzec nasze dzieci przed niebezpieczeństwem.
Dodano: 25.05.2021 -
Nakaz opuszczenia mieszkania dla sprawcy przemocy
Dzielnicowy z Gostynia skorzystał z nowych uprawnień i wydał nakaz opuszczenia mieszkania agresorowi. W przypadku złamania tego postanowienia, mężczyźnie zgodnie z prawem grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.
Dodano: 24.05.2021 -
Seniorze nie daj się oszukać!
W ostatnim czasie, na terenie województwa pojawiały się przypadki oszustw na szkodę seniorów metodami "na policjanta", "na wnuczka", " na pocztę polską" itp. Policja apeluje do seniorów o zachowanie ostrożności! Nigdy nie przekazujcie swoich oszczędności osobom, których nie znacie!
Dodano: 24.05.2021 -
Trwa konkurs „Policjant, który mi pomógł”
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym. Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie.
Dodano: 20.05.2021 -
Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Do 30 września 2021 roku trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Tradycyjnie raz na 10 lat GUS pyta mieszkańców Polski „ilu nas jest”, „kim jesteśmy”, „jak żyjemy” oraz o inne istotne kwestie związane z funkcjonowaniem społeczeństwa. Wyniki spisu są niezwykle istotne w zarządzaniu państwem, ale także województwem, powiatem czy gminą. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym jest obowiązkowy. Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub przy pomocy rachmistrza spisowego. Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania. Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja br. GUS uruchomił specjalną infolinię spisową: 22 279 99 99, gdzie można zasięgnąć informacji.
Dodano: 18.05.2021