Policjanci ujawnili szereg poważnych naruszeń przepisów ruchu drogowego
Kierowcy bez uprawnień, rażące przekroczenia prędkości i utracone prawa jazdy – to bilans działań prowadzonych przez policjantów ruchu drogowego na drogach powiatu gostyńskiego w ostatnich dniach. Funkcjonariusze ujawnili szereg poważnych naruszeń przepisów, które mogą mieć poważne konsekwencje dla ich sprawców.
W ciągu ostatnich kilku dni policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole na drogach powiatu gostyńskiego. Efektem ich działań było ujawnienie kierujących bez wymaganych uprawnień oraz osób rażąco naruszających przepisy dotyczące prędkości.
W miniony piątek w Łęce Wielkiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 27-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego kierującego motocyklem marki Kawasaki. Podczas kontroli okazało się jednak, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za to wykroczenie odpowie przed sądem.
Kolejny przypadek dotyczył 24-letniego mieszkańca powiatu śremskiego. W niedzielę na obwodnicy Borku Wielkopolskiego, w ciągu drogi krajowej nr 12, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Peugeot. W trakcie sprawdzenia okazało się, że również nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Sąd obligatoryjnie orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów.
Również w niedzielę na obwodnicy Borku Wielkopolskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 44-letniego mieszkańca powiatu śremskiego kierującego samochodem marki Citroen. Mężczyzna poruszał się z prędkością 123 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h. W związku z odmową przyjęcia mandatu sprawa zostanie skierowana do sądu.
Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali na obwodnicy Borku Wielkopolskiego 33-letniego mieszkańca powiatu jarocińskiego kierującego samochodem marki Suzuki. Kierowca jechał z prędkością 123 km/h przy obowiązującym ograniczeniu do 70 km/h. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz stracił prawo jazdy.
Podobna sytuacja miała miejsce w Koszkowie. Policjanci zatrzymali 25-letniego kierującego samochodem marki Mazda, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 122 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 72 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a także stracił prawo jazdy na trzy miesiące.
Natomiast w poniedziałek w Przyborowie policjanci skontrolowali 29-letniego kierującego volkswagenem. Mężczyzna poza obszarem zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h, jechał z prędkością 131 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.
Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie obowiązujących przepisów i zachowanie rozsądku za kierownicą.