Aktualności

Odpowie za kradzież rozdzielni elektrycznej i za kradzieże na terenie ogródków działkowych

Data publikacji 18.04.2024

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 38-letniego mieszkańca Gostynia, który okradł byłego pracodawcę. Jego łupem padała rozdzielnia elektryczna o wartości 20 tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że mężczyzna dokonał także kradzieży na terenie ogródków działkowych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zostali zawiadomieni o kradzieży rozdzielni prądowej z budynku przeznaczonego do rozbiórki. Rozdzielnia składała się z około 50 mniejszych skrzynek. Pokrzywdzony wycenił wartość strat na kwotę 20 tysięcy złotych.

Jak ustalili funkcjonariusze, przy rozbiórce budynku pracowało kilka osób. Jeden z mężczyzn zwolnił się z pracy, a chwilę po tym z budynku zniknęła rozdzielnia elektryczna.

Kryminalni ustalili, że za kradzież może być odpowiedzialny były pracownik, 38-letni mieszkaniec Gostynia. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Wyjaśnił, że łup sprzedał na skupie złomu.

Podczas czynności z 38-latkiem, kryminalni ustalili, że jest on także odpowiedzialny za kradzieże kranów z terenu ogródków działkowych przy ul. Nad Kanią w Gostyniu. Policjanci ustalają pokrzywdzonych i szacują straty tej kradzieży. Po zgromadzeniu materiału dowodowego mężczyzna usłyszy kolejny zarzut.

  • Odpowie za kradzież rozdzieli elektrycznej
Powrót na górę strony