Aktualności

Uważaj na oszustów na platformach zakupowych

Data publikacji 16.04.2024

Gostyńscy policjanci przestrzegają przed oszustami na platformach zakupowych. Kolejne osoby straciły swoje pieniądze. Miejmy ograniczone zaufanie do potencjalnych kontrahentów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu coraz częściej otrzymują zgłoszenia od osób, które straciły pieniądze, ponieważ zostały oszukane przez kupujących na popularnych platformach zakupowych. O takich przestępstwach w ostatnich dniach poinformowali policjantów mieszkańcy powiatu gostyńskiego. Pokrzywdzeni zamiast zakupionych produktów otrzymali bezwartościowe przedmioty, bądź towar nie został w ogóle wysyłany.

M.in. mieszkaniec powiatu gostyńskiego został oszukany na kwotę ponad 500 złotych. Kupujący zamiast zamówionego przedmiotu otrzymał śmieci. Natomiast kobieta, która zamówiła na portalu telefon komórkowy o wartości 1000 złotych, nie otrzymała zamówionego towaru ani zwrotu pieniędzy. Kolejna pokrzywdzona kupiła kurtkę wartości ponad 300 złotych, zamiast niej otrzymała bezwartościowe obuwie. Natomiast mężczyzna zamówił obuwie sportowe warte 220 złotych, zamiast tego w nadesłanej paczce znajdowały się bezwartościowe buty.

Aby nie paść ofiarą oszustów podczas korzystania z portali aukcyjnych, miejmy ograniczone zaufanie do potencjalnych kontrahentów. Unikajmy także bezpośrednich transakcji - uważajmy na próby nawiązania kontaktu poza portalem, np. przez komunikatory.

Ofiarą oszustów padają nie tylko osoby starsze, ale i młodzi ludzie. Wiek nie ma tu żadnego znaczenia. Dlatego, sprawdzajmy opinie i komentarze dotyczące transakcji przeprowadzanych przez naszych potencjalnych kontrahentów.

Zawsze bądźmy czujni i stosujmy się do zasady ograniczonego zaufania.


 

 

Powrót na górę strony