Aktualności

Jeden bez uprawnień, a drugi z zakazem sądowym obydwaj byli pijani

Data publikacji 02.04.2024

Pomimo wielu apeli i kampanii, na drogach powiatu wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący, którzy nie zważają na bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg. W miniony piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wyeliminowali kolejnych pijanych kierujących.

Świąteczny weekend to czas wzmożonej pracy policjantów Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji. Na drodze pojawia się więcej patroli. W tym szczególnym czasie dbamy aby każdy bezpiecznie dojechał do celu.

Bez wątpienia nietrzeźwi kierujący, to Ci którzy powodują zagrożenie nie tylko dla siebie ale także dla innych użytkowników dróg. W miniony piątek mundurowi wyeliminowali dwóch kolejnych skrajnie nieodpowiedzialnych kierujących.

Około godziny 17.00 na trasie Kunowo - Gostyń doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 39-letni mieszkaniec Gostynia jadąc motocyklem marki Honda stracił panowanie nad pojazdem zjechał do rowu gdzie uderzył w betonowy przepust. Mężczyzna został zabrany do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że 39-latek ma 2,2 promila alkoholu w organizmie i aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mundurowi ustalili, że motocykl, którym się poruszał nie był jego własnością.

Kolejny nietrzeźwy kierujący wpadł w Pogorzeli na ul. Koźmińskiej. Około godziny 18.30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali prędkość pojazdów. Zauważyli zbliżający się z dużą prędkością samochód osobowy marki Ford. Miernik prędkości wykazał 104/50 km/h. Podczas kontroli drogowej 35-letni mieszkaniec gm. Piaski został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat pokazał 1,6 promila alkoholu w jego organizmie. 39-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód, którym się poruszał stanowi wspólnotę majątkową.

39 i 35-latek za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz kara równowartości pojazdu, którym się poruszali.

Powrót na górę strony