Aktualności

JEDEN Z SĄDOWYM ZAKAZEM, DRUGI BEZ PRAWA JAZDY

Data publikacji 18.03.2024

Dwóch nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali do kontroli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Jeden z nich kierował samochodem typu bus pomimo orzeczonego sądowego zakazu, drugi nie miał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. Mimo wszystko postanowili wsiąść za kierownicę samochodów i ruszyć w drogę. Za swoje czyny odpowiedzą przed sadem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gostyńskiej jednostki Policji w Koszkowie zatrzymali do kontroli drogiej kierującego furgonem Iveco Daily. Pojazdem kierował 33-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Podczas kontroli w systemach policyjnych wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. 33-latek już jakiś czas temu przekroczył liczbę punktów karnych i w związku z tym stracił prawo jazdy.

Drugi z mężczyzn zatrzymany został przez policjantów z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego. Kontrola obyła się w niedzielne przedpołudnie na ul. Fabrycznej w Gostyniu. 39-letni kierujący Volkswagenem typu bus wsiadł za kierownicę pojazdu pomimo sądowego zakazu.

O dalszym losie obu kierujących zdecyduje sąd.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym, pomimo orzeczonego zakazu sądowego to przestępstwo, zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności, oraz wysoką grzywną. Dodatkowo w takiej sytuacji, sąd orzeka także zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15. Natomiast za kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień grozi kara grzywny nie niższa niż 1500 złotych i zakaz kierowania pojazdami.

 

Powrót na górę strony