Aktualności

Zatrzymane trzy osoby i zabezpieczone 1,6 kg narkotyków – sukces gostyńskich policjantów

Data publikacji 16.06.2023

Gostyńscy policjanci zatrzymali trzy osoby i zabezpieczyli ponad półtora kilograma substancji psychotropowych i kilka gramów środka odurzającego w postaci metamfetaminy i marihuany. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty. Mężczyźni podejrzani są o posiadanie znacznej ilości nielegalnych substancji, może im grozić do 10 lat więzienia.

13 czerwca na ul. Leszczyńskiej w Gostyniu dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej 24-letniego kierującego BMW, który w pojeździe przewoził narkotyki. W kieszeni drzwi kierowcy mundurowi znaleźli worek foliowy, w którym znajdowało się ponad 200 gramów narkotyku. Tester wykazał, że jest to metamfetamina.

Podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez 24-latka operacyjni znaleźli kolejne ilości narkotyków. Tym razem blisko 800 gramów metamfetaminy oraz kilka gramów marihuany. Do posiadania tych substancji przyznał się 20-letni współlokator 24-latka. Substancje zostały zabezpieczona do dalszych badań.

W krótkim czasie policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili skąd pochodzą narkotyki, które zabezpieczyli u 24 i 20-latka.

Jeszcze tego samego dnia gostyńscy policjanci weszli do mieszkania zajmowanego przez 22-letniego mężczyznę z powiatu leszczyńskiego. Podczas przeszukania operacyjni znaleźli i zabezpieczyli worek foliowy z zabronioną substancją o wadze ponad 600 gramów. Po zbadaniu substancji, okazało się, że jest to metamfetamina.

Łącznie kryminalni zabezpieczyli ponad 1,6 kg narkotyków. 24, 22 i 20-latek zostali zatrzymani. Wszyscy usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych.

22 i 20-latek decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące. Wobec 24-letniego podejrzanego prokurator zastosował dozór Policji..

Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawiania wolności.

  • Zatrzymane trzy osoby i zabezpieczone 1,6 kg narkotyków – sukces gostyńskich policjantów #1
  • Zatrzymane trzy osoby i zabezpieczone 1,6 kg narkotyków – sukces gostyńskich policjantów #2
Powrót na górę strony