Aktualności

Podejrzani o kradzieże samochodów trafili za kraty - video

Wspólne działania policjantów z Gostynia i Pleszewa doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów marki Citroen. Sprawcy mają na koncie m.in. pojazdy, które zginęły w Gostyniu, Koninie i Turku. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i zostali przesłuchani. Grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

W ręce policjantów wpadli dwaj mężczyźni podejrzani o kradzieże samochodów francuskich marek, głównie citroenów. Sprawą zajmowali się śledczy od połowy kwietnia br., kiedy w Gostyniu na os. 700-lecia został skradziony samochód marki Citroen. Kilka godzin po dokonaniu przestępstwa samochód został odzyskany i zwrócony właścicielowi.

Prowadzone na szeroką skalę czynności w tej sprawie pozwoliły śledczym w pierwszej kolejności wytypować rejon, z którego pochodzili złodzieje, a następnie potencjalnych sprawców. Gdy tylko policjanci potwierdzili wcześniejsze ustalenia przystąpili do realizacji sprawy. Przy współpracy z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie zatrzymani zostali dwaj mężczyźni. Podczas przeszukania różnych pomieszczeń policjanci ujawnili i zabezpieczyli części i elementy od innego skradzionego pojazdu, przyrządy służące do kradzieży samochodów oraz jeden samochód, który był użytkowany przez jednego z zatrzymanych.

Podejrzani o kradzieże samochodów mają 25 i 34 lata. Jeden z nich jest mieszkańcem powiatu kaliskiego, drugi powiatu pleszewskiego. Okazało się, że mężczyźni mają na sumieniu inne kradzieże samochodów m.in. w Koninie i Turku. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, podczas przesłuchania przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Sąd Rejonowy w Gostyniu przychylił się do wniosku złożonego przez miejscowego prokuratora i wobec obu podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za czyny, których się dopuścili grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Sprawa ma charakter rozwojowy i możliwe są kolejne zatrzymania osób.

W wyniku prowadzonych działań policjanci odzyskali w całości samochody skradzione w Gostyniu i Turku. Zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie zarzutów kradzieży obu zatrzymanym. Policjanci oraz powołani biegli będą ustalać z jakich pojazdów pochodzą zabezpieczone części i elementy samochodów.

 

Powrót na górę strony