Aktualności

Zatrzymani za brutalne pobicie

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie, uszkodzenie ciała i naruszenie miru domowego u 28-letniego mieszkańca gminy Pogorzela. Do zdarzenia doszło w mieszkaniu pokrzywdzonego, napastnicy swoją ofiarę bili i kopali po całym ciele. Sprawcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Do zdarzenia doszło 18 kwietnia br. w jednej z miejscowości w gminie Pogorzela. Wówczas pod domem 28-letniego mężczyzny doszło do sprzeczki i szarpaniny pomiędzy dwoma mężczyznami, a późniejszym pokrzywdzonym. Po tym zajściu jeden ze sprawców zadzwonił po kolegów, którzy przyjechali do domu 28-latka. Napastnicy sforsowali zamknięte drzwi, a po wtargnięciu do mieszkania bili i kopali pokrzywdzonego po całym ciele. W obronie mężczyzny stanęła matka, która jednemu z bandytów zerwała maseczkę ochronną.

W wyniku napaści i pobicia 28-latek trafił do szpitala w Lesznie, gdzie przeszedł operację narządów wewnętrznych. Obrażenia jakich doznał to m.in. pęknięta śledziona, ścianka jelita grubego i krezka jelita.

 

Gostyńscy kryminalni, którzy zajęli się sprawą przy udziale policjantów z Pleszewa, Krotoszyna i Koźmina ustalili i zatrzymali sprawców przestępstwa. W ręce śledczych trafili 27 i 30-letni mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego oraz 27-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego.

Cała trójka usłyszała już zarzuty i zostali przesłuchani przez prokuratora. Mężczyźni przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia.

Wobec podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

Śledczy wyjaśniają jeszcze jaki udział w pobiciu miał czwarty z mężczyzn, który był na miejscu zdarzenia.

 

podkom. S. Myszkiewicz

Powrót na górę strony