Aktualności

Posiadał narkotyki i jechał pod ich wpływem

Policjanci z Posterunku Policji w Poniecu zatrzymali młodego mężczyznę, który jechał samochodem pod działaniem środków odurzających. W jego aucie mundurowi znaleźli ponad 7 gram środków narkotycznych.

 

Do zatrzymania 22 – letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego doszło w sobotę (11 listopada) około godziny 22.00 w jednej z miejscowości gm. Poniec. Tam policjanci poddali kontroli drogowej kierującego Alfą Romeo. Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia policjantów. W trakcie dalszej kontroli mundurowi znaleźli pudełko z zawartością ponad 3 gram marihuany, woreczek foliowy z zawartością blisko 2 gram amfetaminy oraz fiolkę z zawartością ponad 2 gram metaamfetaminy. 22 latek został poddany badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie. Badanie dało wynik pozytywny, który wskazał zawartość marihuany i amfetaminy. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i pobrano krew do badań, a on sam trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Za posiadanie środków odurzających Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę pod ich działaniem karę do lat 2.

Prowadzenie samochodu po narkotykach stanowi takie samo zagrożenie jak jazda po alkoholu. Aby bezpiecznie poruszać się po drodze, kierowca musi być w pełni skoncentrowany i zdolny do szybkiego podejmowania decyzji. Narkotyki zaburzają tę sprawność i uniemożliwiają bezpieczne prowadzenie samochodu, co w konsekwencji może prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

 

 

 

 

Powrót na górę strony