Podsumowaliśmy ubiegłoroczną działalność Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie wielkopolskim funkcjonuje od 20 września 2016 roku. Od czasu uruchomienia tego programu do końca ubiegłego roku w naszym powiecie zgłoszonych zostało 227 zagrożeń.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie służące do komunikowania się społeczeństwa z Policją, w celu zgłoszenia zauważonych przez mieszkańców zagrożeń. Każdy kto jest zaniepokojony jakąś sytuacją, która nie wymaga pilnej interwencji Policji może zaznaczyć takie miejsce na mapie.
W ubiegłym roku przez ponad 3 miesiące działania programu mieszkańcy powiatu gostyńskiego zgłaszali różne zagrożenia. Przypadki nieprawidłowego parkowania, zbyt szybkiej jazdy, niewłaściwej infrastruktury drogowej, miejsc spożywania alkoholu, czy dzikich wysypisk to tylko niektóre spośród 227 zgłoszonych przypadków.
Aby skorzystać z aplikacji należy wejść na stronę Komendy Głównej Policji lub za pośrednictwem baneru Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa znajdującego się na stronie Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.
Dane dotyczące zgłoszeń Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu za okres od 20 września do 31 grudnia 2016 roku zostały przedstawione poniżej w formie wykresów.
Przypominamy również, że program nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby interwencji ponieważ w takich przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.