Potrącone na chodniku - Ku przestrodze - KPP Gostyń

Ku przestrodze

Potrącone na chodniku

policjaDwie osoby  ranne to bilans wczorajszego wypadku drogowego, do którego doszło w Bruczkowie w gminie Borek Wlkp. W piesze, idące chodnikiem wjechała osobowa toyota. Potrącona 15-latka  z licznymi obrażeniami trafiła do szpitala w Poznaniu, jej młodsza siostra pozostaje na obserwacji w gostyńskim szpitalu. Wyjaśnianiem przyczyn i okoliczności zdarzenia zajmują się policjanci Wydziału Kryminalnego.

 

 

 

W dniu 9 stycznia o godz. 751 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu został powiadomiony przez dyspozytora pogotowia ratunkowego o potrąceniu dwóch osób w Bruczkowie.

Z wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Toyota Corolla, 29-letnia mieszkanka powiatu jarocińskiego nie dostosowała prędkości do panujących warunków, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem , w wyniku czego wjechała na chodnik i potrąciła dwie dziewczynki w wieku 15 i 13 lat.

Starsza z dziewczyn została przetransportowana do szpitala w Poznaniu. Lekarze stwierdzili u niej stłuczenia głowy, podudzia, złamanie miednicy, podejrzewają również złamanie kręgosłupa, pęknięcie śledziony i wstrząśnienie mózgu.

Druga z poszkodowanych pozostała na obserwacji w gostyńskim szpitalu. Lekarze zdiagnozowali u niej potłuczenie powłok brzusznych i stłuczenie biodra prawego.

Kierująca była trzeźwa.

 

dsc_8041