Policyjne działania NURD - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Policyjne działania NURD

W ubiegłym tygodniu policjanci przeprowadzili działania „NURD”. W trakcie akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych oraz, czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów.

 

W dniach od 6 do 8 marca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu przeprowadzili działania NURD. Akcja jest prowadzona pod kątem zachowania kierowców względem pieszych i sprawdzenia czy ci ostatni przestrzegają obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

W trakcie działań policjanci ujawnili 48 kierowców, którzy popełnili wykroczenia wobec pieszych oraz 20 pieszych, którzy popełnili wykroczenia drogowe. Najczęstsze wykroczenia popełniane przez kierowców to nieprawidłowe zatrzymania i postój w rejonie przejścia dla pieszych. Natomiast głównym „grzechem” pieszych to przechodzenie przez jezdnie w miejscu niedozwolonym.


 

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego w dużej mierze zależy od nich samych. Piesi niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków, których przyczyna wynika często z nieprzestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.