Policjanci przeprowadzili działania "Prędkość" - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Policjanci przeprowadzili działania "Prędkość"

W piątek i niedzielę gostyńscy policjanci prowadzili działania „Prędkość”. Mundurowi kontrolowali, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. Podczas działań zatrzymanych zostało 36 kierowców którzy jechali zbyt szybko, a 3 z nich straciło prawo jazdy ponieważ w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Przypominamy, że zbyt duża prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

 

 

W dniach 1 i 3 marca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu przeprowadzili działania pod kryptonimem „Prędkość”.

W trakcie działań funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na kierowców przekraczających prędkość. Okazało się, że takich kierowców było 36. Trzech z nich straciło prawo jazdy na 3 miesiące, ponieważ w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Dodatkowo otrzymali 10 punktów karnych i zostali ukarani mandatami karnymi.

Ponadto w sobotę policjanci ujawnili kolejnych trzech kierowców, którzy jechali zbyt szybko w obszarze zabudowanym. Spośród nich niechlubnym rekordzistą okazał się 31-latek mieszkający w powiecie wągrowieckim. Mężczyzna kierując oplem przez Krajewice jechał z prędkością 118 km/h.

Głównym celem prowadzonych działań było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez zwiększenie liczby patroli na drogach, egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.