Straciła prawo jazdy bo jechała za szybko - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Straciła prawo jazdy bo jechała za szybko

Policjanci z Gostynia zatrzymali prawo jazdy kierującej volvo. Kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 68 km/h. Za zbyt szybką jazdę została ukarana mandatem, otrzymała 10 punktów karnych i straciła prawo jazdy na 3 miesiące.

 

26 września br. o godzinie 8:50 w miejscowości Osowo policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem marki volvo. Kobieta w terenie zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o 68 km/h.

Za popełnione wykroczenie policjanci ukarali ją mandatem 400 zł, nałożyli 10 punktów karnych i zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy, że według obowiązujących przepisów ruchu drogowego , kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h obligatoryjnie ma zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal kierowała samochodem i zostanie zatrzymana przez policjantów, okres zatrzymania wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli dany kierowca ponownie zdecyduje się prowadzić pojazd wówczas grozi mu utrata uprawnień i ponowny egzamin na prawo jazdy.