Policyjne działania "Bezpieczny przejazd kolejowy" - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Policyjne działania "Bezpieczny przejazd kolejowy"

Dzisiaj na terenie województwa wielkopolskiego prowadzone są działania policyjne „Bezpieczny przejazd kolejowy”. Mundurowi będą zwracać uwagę na właściwe zachowania kierowców, rowerzystów i pieszych w rejonach skrzyżowań dróg i torów oraz będą przypominać przepisy dotyczące poruszania się w takich miejscach.

 

 

26 lipca 2018 roku w godz. 6:00 – 22:00 policjanci przeprowadzą działania pn. „bezpieczny przejazd kolejowy”. Akcja ukierunkowana jest na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w rejonach strzeżonych i niestrzeżonych przejazdów kolejowych. Policjanci będą zwracać uwagę na właściwe zachowania kierowców, rowerzystów i pieszych w rejonach skrzyżowań dróg i torów. Będą również przypominać przepisy dotyczące zasad poruszania się w takich miejscach.

Najczęstszą przyczyną wypadków na przejazdach kolejowych jest nieostrożność kierowców. Lekceważenie znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami przejazdów to główne grzechy kierowców samochodów. Podobnie zachowują się piesi i rowerzyści.

Przypominamy, że pociąg to potężna masa kilkudziesięciu, a nawet kilkuset ton. Jego droga hamowania nawet przy niewielkich prędkościach jest kilkunastokrotnie dłuższa niż zwykłego pojazdu. Wypadki na torach są przede wszystkim skutkiem naruszeń przepisów. Wielu można byłoby uniknąć, gdyby górę wzięła rozwaga i wyobraźnia.

 

Wideo i prezentacja - źródło PKP Polskie Linie Kolejowe

Ładowanie odtwarzacza...

Pliki do pobrania

  • 2.54 MB