Wyprzedził ciągnik i gwałtownie zahamował - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Wyprzedził ciągnik i gwałtownie zahamował

Wczoraj gostyńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciągnika rolniczego z przyczepą. W ocenie funkcjonariuszy przyczyną zdarzenia była brawura, złośliwość i brak kultury kierowcy osobówki. Mężczyzna wyprzedził ciągnik, a następnie gwałtownie przed nim zahamował doprowadzając do zderzenia. Sprawca stracił już prawo jazdy, natomiast za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

 

Wczoraj około godziny 14:25 w miejscowości Szelejewo Drugie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierowcy samochodu marki Mazda 626 i ciągnika John Deere wraz z przyczepą.

Z ustaleń policjantów wynika, że chwilę przed kolizją kierowca ciągnika rolniczego wraz z przyczepą wyjechał z drogi podporządkowanej nie ustępując pierwszeństwa kierującemu mazdą. Mężczyzna w osobówce zawrócił, wyprzedził ciągnik i gwałtownie przed nim zahamował. Ten manewr spowodował kolizję ponieważ kierowca ciągnika pomimo  hamowania nie zdążył zatrzymać zestawu i uderzył w tył mazdy.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia podjęli decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy kierowcy mazdy za realne stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Sporządzili stosowną dokumentację, która wraz z wnioskiem o ukaranie trafi do miejscowego sądu. Tam zostanie podjęta decyzja o tym, czy mężczyzna zachowa uprawnienia do kierowania pojazdami.

Kierowca ciągnika rolniczego został ukarany mandatem karnym za nieustąpienie pierwszeństwa i nieusunięcie pojazdu z miejsca zdarzenia w którym nie było osób rannych.

Kierowcy byli trzeźwi.