Dwie osoby ranne w wypadkach drogowych - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Dwie osoby ranne w wypadkach drogowych

W miniony weekend na drogach powiatu gostyńskiego odnotowaliśmy dwa wypadki drogowe. Pierwszy miał miejsce w Piaskach, a drugi w Gostyniu. Poszkodowani w tych zdarzeniach doznali obrażeń ciała w postaci złamań i ogólnych potłuczeń ciała.

 

 

Pierwszy z nich miał miejsce 20 lipca br. około godziny 21:00 w Piaskach na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Leśnej. Kierująca samochodem osobowym marki VW Golf, 25-letnia mieszkanka powiatu gostyńskiego na oznakowanym skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Sachs Roadster doprowadzając do zderzenia pojazdów. 33-latek kierujący motocyklem trafił do szpitala w Gostyniu z podejrzeniem pęknięcia bądź złamania miednicy. Kierowcy byli trzeźwi.

Drugie zdarzenie miało miejsce 22 lipca 2018 roku w Gostyniu na ul. Jana Pawła II. Około godziny 14:00 kierująca samochodem marki Daewoo Matiz, 74-letnia mieszkanka powiatu gostyńskiego wyjeżdżając z parkingu znajdującego się przy cmentarzu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki Peugeot Partner, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia obu pojazdów. W zdarzeniu tym ucierpiała pasażerka peugeota doznając złamania dalszej nasady lewej kości promieniowej.

Obie sprawy będą wyjaśniane przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.