Jechała za szybko i straciła prawko - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Jechała za szybko i straciła prawko

Gostyńscy policjanci zatrzymali kierującej chevroletem prawo jazdy za przekroczenie prędkości w Kuczynie. 25-latka jechała przez teren zabudowany 106 km/h. Kobieta została ukarana mandatem, otrzymała 10 punktów karnych i straciła prawo jazdy na trzy miesiące.

 

22 czerwca br. o godzinie 7:15 w Kuczynie, gmina Krobia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem marki Chevrolet Aveo. Kobieta w terenie zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o 56 km/h.

Za popełnione wykroczenie została ukarany mandatem w wysokości 400 zł., otrzymała też 10 punktów karnych i straciła prawo jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy, że według obowiązujących przepisów ruchu drogowego , kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h obligatoryjnie ma zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal kierowała samochodem i zostanie zatrzymana przez policjantów, okres zatrzymania wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli dany kierowca ponownie zdecyduje się prowadzić pojazd wówczas grozi mu utrata uprawnień i ponowny egzamin na prawo jazdy.