Pijany kierowca BMW spowodował kolizję - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Pijany kierowca BMW spowodował kolizję

25-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego kierował mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna zjechał z drogi i uderzył w płot oraz samochód zaparkowany przy posesji. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

17 czerwca 2018 roku około godziny 0:20 oficer dyżurny gostyńskiej policji przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło w Gostyniu na ul. Kochanowskiego.

Na miejscu policjanci ustalili, że 25-letni kierowca bmw na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, w wyniku czego zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji oraz stojący samochód marki Opel Zafira.

Okazało się, że kierowca był w stanie nietrzeźwości. W wydychanym przez niego powietrzu stwierdzono zawartość 1,21 mg/l alkoholu (około 2,55 promila). Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo w przypadku skazania przez sąd świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.