Jechał za szybko w terenie zabudowanym o 61 km/h - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Jechał za szybko w terenie zabudowanym o 61 km/h

Policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. 24 - latek jechał ul. Jana Pawła II w Gostyniu z prędkością 111 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem karnym i otrzymał 10 punktów karnych.

 

15 czerwca br. około godz. 19:30 w Gostyniu na ul. Jana Pawła II, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Mężczyzna na krótkim odcinku drogi, pomiędzy przedszkolami rozwinął prędkość 111 km/h.

Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 400 zł., 10 punktów karnych i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy, że według obowiązujących przepisów ruchu drogowego , kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h obligatoryjnie ma zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal kierowała samochodem i zostanie zatrzymana przez policjantów, okres zatrzymania wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli dany kierowca ponownie zdecyduje się prowadzić pojazd wówczas grozi mu utrata uprawnień i ponowny egzamin na prawo jazdy.