Świadek uniemożliwił pijanemu kierowcy ucieczkę z miejsca kolizji - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Świadek uniemożliwił pijanemu kierowcy ucieczkę z miejsca kolizji

Świadek kolizji drogowej wykazał się postawą godną naśladowania. Widząc jak pijany kierowca ciężarówki chce odjechać z miejsca zdarzenia, bez chwili zastanowienia odłączył przewód hamulcowy, wyjął kluczyki ze stacyjki i zawiadomił policję.

 

Dzięki prawidłowej reakcji świadka pijany kierowca nie uniknie odpowiedzialności za swoje nieodpowiedzialne postępowanie.

Do zdarzenia doszło 26 maja br. około godziny 6:00 na parkingu przy stacji paliw na trasie Gostyń-Kunowo. Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu o kolizji i próbie ucieczki kierowcy samochodu ciężarowego marki Iveco powiadomił świadek zdarzenia.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. W rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że kierowca samochodu ciężarowego marki Iveco wraz z naczepą, podczas omijania zaparkowanego innego pojazdu ciężarowego uderzył lustrem w jego naczepę. Zachowanie sprawcy, sposób poruszania się, mówienia upewniły świadka, że kierowca jest pijany. Gdy ten chciał odjechać z miejsca zdarzenia odłączył przewód hamulcowy i wyjął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając sprawcy dalszą jazdę.

Okazało się, że sprawcą kolizji jest 26-letni obywatel Ukrainy, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. W jego organizmie stwierdzono zawartość 1,33 mg/l alkoholu, tj. około 2,80 promila.

Mężczyźnie za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, co najmniej 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.