Drugi dzień akcji "Prędkość - zero tolerancji" - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Drugi dzień akcji "Prędkość - zero tolerancji"

Piątek był drugim dniem akcji „Prędkość – zero tolerancji”. Gostyńscy policjanci podczas tych działań ujawnili 50 wykroczeń drogowych. Mundurowi nałożyli 49 mandatów karnych i sporządzili jeden wniosek o ukaranie do sądu.

 

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu w trakcie drugiego dnia akcji „Prędkość – zero tolerancji” ujawnili 50 wykroczeń drogowych, z czego największą liczbę, bo aż 42 stanowili kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Pozostałe wykroczenia to rozmowy podczas jazdy przez telefon komórkowy i niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa.

Na drogach całej Wielkopolski policjanci tego dnia skontrolowali 1370 pojazdów. Nałożyli 986 mandatów, w tym 689 na kierujących pojazdami za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali 75 dowodów rejestracyjnych w związku z nieprawidłowościami w stanie technicznym pojazdów oraz 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h. Te działania to również 1153 kontrole trzeźwości. Trzech kierujących było nietrzeźwych.

Tego typu akcje będą sukcesywnie powtarzane, aby uświadamiać kierowcom konsekwencje, wynikające z nieprzestrzegania przepisów drogowych i jazdy z nadmierną prędkością, niedostosowaną do panujących warunków atmosferycznych.