Podsumowanie pierwszego dnia akcji "Prędkość - zero tolerancji" - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Podsumowanie pierwszego dnia akcji "Prędkość - zero tolerancji"

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu podsumowali pierwszy dzień akcji „Prędkość - zero tolerancji”. W trakcie działań mundurowi ukarali 60 kierowców za różne wykroczenia, w tym 51 za zbyt szybką jazdę. Dwóch z nich pozbyło się prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

 

22 marca 2018 roku był pierwszym dniem działań „Prędkość – zero tolerancji” prowadzonych na drogach Wielkopolski. Policjanci z Gostynia wczoraj ukarali mandatami 60 kierowców. Największą grupę, bo aż 51 kierowców stanowili „piraci drogowi”. Pozostali nie korzystali z pasów bezpieczeństwa, rozmawiali podczas jazdy przez telefony komórkowe lub byli karani za nieprawidłowe wyprzedzanie.

Dwóch kierowców w miejscowości Kuczynia przekroczyło prędkość o ponad 50 km/h. Pierwszy z nich jechał renaultem 103 km/h, a drugi skodą 107 km/h. Obaj kierowcy w dalszą drogę ruszyli z pokwitowaniami na zatrzymane prawo jazdy i mandatami karymi.

Wielkopolscy policjanci na terenie całego województwa skontrolowali tego dnia - w zaledwie kilka godzin 1337 pojazdów. Nałożyli 996 mandatów, w tym 725 na kierujących pojazdami za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali 76 dowodów rejestracyjnych w związku z nieprawidłowościami w stanie technicznym pojazdów oraz 10 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h.