Podsumowanie piątkowych i niedzielnych działań „Prędkość” - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Podsumowanie piątkowych i niedzielnych działań „Prędkość”

W piątek i niedzielę gostyńscy policjanci prowadzili działania „Prędkość”. Mundurowi kontrolowali, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości, korzystają z pasów bezpieczeństwa i prawidłowo przewożą dzieci, oraz czy są trzeźwi. W dalszym ciągu to prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

 

W dniach 23 i 25 lutego br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu wzięli udział w akcji policyjnej pod kryptonimem „Prędkość”. W trakcie działań funkcjonariusze byli szczególnie wyczuleni na niewłaściwe zachowania kierowców, które są głównymi przyczynami kolizji i wypadków drogowych. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowe wyprzedzanie to najpoważniejsze „grzechy' kierowców.

Podczas dwudniowych działań policjanci ujawnili 106 wykroczeń drogowych, z czego 99 dotyczyło przekroczeń prędkości. Wobec 96 kierowców, którzy jechali zbyt szybko policjanci zastosowali postępowanie mandatowe,a w 3 przypadkach pouczenie.

Głównym celem prowadzonych działań było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez zwiększenie liczby patroli na drogach, egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. W okresie ferii zimowych na terenie powiatu gostyńskiego nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego.