Podsumowanie trzydniowych działań NURD - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Podsumowanie trzydniowych działań NURD

Przez trzy dni policjanci zwracali szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Najczęstszym ujawnionym wykroczeniem było przekraczanie jezdni przez pieszych w miejscach niedozwolonych.

 

Od 7 do 9 lutego br.  policjanci gostyńskiej prowadzili działania pn. „NURD”. Była to kolejna akcja ukierunkowana na zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Przez trzy dni gostyńscy funkcjonariusze wylegitymowali 155 osób, skontrolowali 63 pojazdy i ogółem ujawnili 148 wykroczeń oraz zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci nałożyli 13 mandatów za przekroczenie prędkości jazdy w obrębie przejść dla pieszych, 87 mandatów za nieprawidłowe zachowania pieszych i 14 za nieprawidłowe zachowania rowerzystów.

Mundurowi najczęściej ujawniali, że piesi przekraczają jezdnię w miejscach niedozwolonych, a rowerzyści jadą po przejściu dla pieszych i po chodniku.

Wzajemna korelacja między pieszymi, rowerzystami i kierowcami, wzajemny szacunek i przestrzeganie przepisów, mają ogromny wpływ na wspólne bezpieczeństwo na drogach. Policyjne apele o rozwagę i przestrzeganie przepisów, pozostają cały czas aktualne.