Policyjne działania "Bezpieczny Uczestnik Ruchu Drogowego" - Aktualności - KPP Gostyń

Aktualności

Policyjne działania "Bezpieczny Uczestnik Ruchu Drogowego"

Wczoraj na drogach powiatu gostyńskiego policjanci przeprowadzili akcję pod nazwą „Bezpieczny Uczestnik Ruchu Drogowego”. W działaniach wspomagali nas mundurowi z Jarocina, Śremu i Rawicza.

 

31 stycznia 2018 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, przy wsparciu funkcjonariuszy z Jarocina, Śremu i Rawicza przeprowadzili działania pod nazwą „ Bezpieczny Uczestnik Ruchu Drogowego”.

Głównym celem działań było ograniczenie zdarzeń w ruchu drogowym oraz reagowanie na popełniane przez kierowców wykroczenia. Podczas działań policjanci ujawnili najwięcej wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości, wyprzedzaniem w miejscach niedozwolonych, korzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem i niezapinanie pasów bezpieczeństwa.

W ocenie policjantów wczorajszy dzień na drogach powiatu gostyńskiego można zaliczyć do spokojnych i bezpiecznych. Zdecydowana większość kierowców jeździła ostrożnie i zgodnie z przepisami. Funkcjonariusze nałożyli 40 mandatów karnych. Niechlubnym rekordzista okazał się kierowca z powiatu rawickiego. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 600 złotych i 15 punktów karnych za jazdę z prędkością 126 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało 70 km/h. Dodatkowo w tym samym czasie korzystał z telefonu komórkowego.

Działania z wykorzystaniem policjantów z jednostek ościennych, będą prowadzone w kolejnych miesiącach.