Jutro działania prewencyjne "Dzień Wagarowicza" - Profilatyka ogólna - KPP Gostyń

Profilatyka ogólna

Jutro działania prewencyjne "Dzień Wagarowicza"

Pierwszy dzień wiosny przez wielu uczniów utożsamiany jest z "Dniem Wagarowicza". Dlatego jutro w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży policjanci przeprowadzą działania prewencyjne.

 

 

21 marca to kalendarzowy pierwszy dzień wiosny, obchodzony przez uczniów jako „Dzień Wagarowicza”. W tym dniu część uczniów bez wiedzy nauczycieli lub rodziców samowolnie opuszcza teren szkoły i korzysta z niego w różny sposób, czasami niezgodny z przepisami prawa.

Dlatego jutro gostyńscy policjanci przeprowadzą działania prewencyjne mające na celu zapobieganie wszelkiego rodzaju zdarzeniom z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej. W miastach i na drogach służbę będzie pełniło więcej policjantów.

Działania będą polegać m.in. na prowadzeniu obserwacji i kontroli miejsc sprzedaży wyrobów tytoniowych i alkoholu. Dodatkowe służby w szczególności będą kontrolowały miejsca, w których może gromadzić się młodzież oraz miejsca, w których może dochodzić do spożywania alkoholu przez uczniów w różnym wieku. Policjanci będą reagowali na każdą sytuację, w której nieletni mogą stać się ofiarą lub sprawcą przestępstwa lub wykroczenia. O ujawnionych przypadkach wagarowania powiadamiani będą rodzice oraz szkoła.

Zwracamy się z apelem do właścicieli sklepów, lokali gastronomicznych, aby nie sprzedawali i nie podawali alkoholu osobom, które nie ukończyły 18 roku życia.