Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas ostatnich dni ferii - Profilatyka ogólna - KPP Gostyń

Profilatyka ogólna

Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas ostatnich dni ferii

W województwie wielkopolskim trwają jeszcze zimowe wakacje. Dlatego gostyńscy policjanci prowadza działania pod nazwą „Bezpieczne Ferie”. Priorytetem dla funkcjonariuszy jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystającym z zimowego wypoczynku.

 

 

Z chwilą rozpoczęcia ferii zimowych policjanci w całym kraju przystąpili do działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zimowego wypoczynku.

Funkcjonariusze z Gostynia kompleksowo działają na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Mundurowi oraz kryminalni kontrolują miejsca, w których może dochodzić do łamania przepisów prawa przez dzieci i młodzież. Sprawdzane są również stawy, żwirownie i inne zbiorniki wodne pod kątem bezpiecznych zabaw najmłodszych.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas codziennych służb sprawdzają stan techniczny autokarów i busów, którymi dzieci i młodzież szkolna jest wieziona na zimowiska lub różnego rodzaju wycieczki. Kontrolami objęci są również kierowcy samochodów osobowych. Sprawdzana jest ich trzeźwość, prędkość z jaką się poruszają, stan techniczny pojazdów i czy najmłodsi pasażerowie przewożeni są w sposób właściwy (foteliki, zapięte pasy bezpieczeństwa, liczba przewożonych osób).

W ostatnich dniach ferii działania policjantów zostaną ukierunkowane na tzw. bezpieczny powrót. Więcej patroli da się zauważyć na drogach krajowych i wojewódzkich, na których będzie odbywał się wzmożony ruch pojazdów. W piątek gostyńscy policjanci przeprowadzą własne działania prędkość. Natomiast w niedzielę ta sama akcja będzie prowadzona na terenie całego kraju. Podczas tych działań mundurowi przeprowadzą kaskadowo ustawione kontrole drogowe. W pomiarach prędkości udział biorą dwa, trzy, a czasami nawet cztery radiowozy ustawione w pewnej odległości od siebie na danym odcinku drogi. Wobec kierowców, którzy przekroczą dozwoloną prędkość, będzie stosowana zasada zero tolerancji.

Apelujemy do wszystkich kierowców o przestrzeganie obowiązujących przepisów, dostosowania prędkości do warunków ruchu i nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu.