Policjanci i motocykliści dbali o bezpieczeństwo uczniów - Profilatyka ogólna - KPP Gostyń

Profilatyka ogólna

Policjanci i motocykliści dbali o bezpieczeństwo uczniów

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego na terenie powiatu gostyńskiego ruszyła akcja pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Nad inicjatywą tą czuwają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. W działania włączyli się również motocykliści zrzeszeni w klubie „Wolni Jeźdźcy” z Piasków. Łącząc swoje siły, wspólnie dbali o to, aby dzieci i młodzież bezpiecznie dotarły do szkoły.

 

 

Wraz z dniem rozpoczęcia roku szkolnego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu przystąpili do działań mających na celu zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznej drogi do  szkół. W trosce o bezpieczeństwo uczniów zwiększeniu ulegnie nadzór nad przejściami dla pieszych w pobliżu dróg dojazdowych do szkół i przedszkoli.

Oprócz zwiększonej czujności przy przejściach dla pieszych, do zadań specjalnych policjantów, w tym tygodniu będą należeć również kontrole autobusów przewożących dzieci. Funkcjonariusze sprawdzą stan techniczny i wyposażenie pojazdów. Nadzorowana będzie także trzeźwość kierowców za kółkiem.  Patrolowane  będą miejsca i rejony, w których sprzedawany jest alkohol.

W ramach akcji stróże prawa przeprowadzą zajęcia w szkołach, mające za zadanie przedstawić dzieciom zasady, które pozwolą im zachować ostrożność na drodze. Spotkania te mają za zadanie uświadomić im z jakimi ryzykami mogą się spotkać w drodze do i ze szkoły. O zagrożeniach funkcjonariusze będą informować również rodziców, poprzez propagowanie wyposażenia swoich pociech w elementy odblaskowe.

Działania policji wsparli motocykliści zrzeszeni w klubie „Wolni Jeźdźcy” z Piasków. Wczoraj wspólnie zabezpieczali przemarsz uczniów z kościoła do szkoły.

Akcja potrwa do 8 września, a wezmą w niej udział funkcjonariusze operacyjni, dzielnicowi i policjanci zajmujący się problematyką nieletnich.