Bezpieczna droga do szkoły - Profilatyka ogólna - KPP Gostyń

Profilatyka ogólna

Bezpieczna droga do szkoły

W poniedziałek rozpocznie się nowy rok szkolny. Na drogach nasili się ruch pieszych i pojazdów. Dlatego wzorem lat ubiegłych w pierwszym tygodniu września policjanci prewencji i ruchu drogowego będą czuwać nad bezpieczeństwem uczniów.

 

 

W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym 2017-2018 w pierwszym tygodniu września policjanci przeprowadzą wzmożone działania prewencyjne. Nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży czuwać będzie zwiększona  liczba funkcjonariuszy. Mundurowi, jak również kryminalni będą kontrolować rejony szkół, parków, lokali gastronomicznych i miejsc, w których może dochodzić do zachowań niezgodnych z prawem.

Policjanci ruchu drogowego w swoich działaniach skupią się nad bezpieczną drogą do szkoły. Patrole pojawią się w rejonie szkół, przejść dla pieszych. Mundurowi szczególną uwagę będą zwracać na zachowanie kierowców względem pieszych i przestrzeganie przez nich ograniczeń prędkości. Sprawdzane będą też samochody pod kątem przewożenia dzieci w fotelikach, jak również, czy kierujący i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

W działania zaangażowani będą również dzielnicowi i policjanci zajmujący się problematyką nieletnich. W miesiącu wrześniu będą docierać do szkół i prowadzić prelekcje na tematy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.

Apelujemy o właściwe zachowanie i postępowanie zgodne z przyjętymi normami społecznymi i przepisami prawa.