Ruszyła akcja znakowania rowerów - Profilatyka ogólna - KPP Gostyń

Profilatyka ogólna

Ruszyła akcja znakowania rowerów

W sobotę na gostyńskim rynku strażnicy miejscy i policjanci przeprowadzili akcję znakowania rowerów. Naniesiony numer jest niewidoczny gołym okiem, można go odczytać jedynie za pomocą lampy UV. Każdy rower został również sfotografowany, a jego właściciel otrzymał kartę z nadanym numerem.

 

W sobotę 18 sierpnia br. w Gostyniu Straż Miejska wspólnie z Policją rozpoczęła akcję znakowania rowerów. Działania te mają na celu przede wszystkim zapobieganie kradzieżom jednośladów, a w przypadku utraty roweru jego identyfikację. Po nadaniu numeru rower był sfotografowany, a właściciel otrzymał specjalną kartę z danymi jednośladu.

Każdy kto wyraził akces w tym przedsięwzięciu mógł skorzystać z oferty. Łącznie strażnicy i policjanci oznakowali blisko 100 rowerów.

Informujemy również, że osoby zainteresowane znakowaniem swoich rowerów mogą zgłaszać się do siedziby Straży Miejskiej w Gostyniu w każdą środę i czwartek w godzinach 9:00 – 14:00. Ponadto akcja będzie prowadzona w trakcie festynu „Sobota na Kani” w dniu 26 sierpnia br. i 1 września 2017 roku podczas pikniku rodzinnego na osiedlu Pożegowo.