Głos młodzieży przeciwko uzależnieniom - Programy prewencyjne - KPP Gostyń

Programy prewencyjne

Głos młodzieży przeciwko uzależnieniom

dsc_0053„Nie wracajmy jeszcze na ziemię, w brokacie gwiazd nam do twarzy, pobujajmy jeszcze w obłokach, w obłokach najlepiej się marzy” –takimi słowami, słowami hymnu PaT,  rozpoczął się w Gostyniu Ogólnopolski Głos Profilaktyki. 

 

 

 

 

W dniu wczorajszym, dokładnie o godzinie 12:00 młodzież powiatu gostyńskiego spotkała się w auli Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, gdzie odczytano odezwę Społeczności PaT, a chwilę później wszyscy zebrani wykonali wspólny gest – gest zrywu wolnych serc. Wolnych od przemocy i nałogów, serc pięknych i zdrowych, nieobojętnych na los drugiego człowieka. PaT czyli Profilaktyka a Ty to program profilaktyczny Komendy Głównej Policji promujący życie bez uzależnień.

W tym roku, działania profilaktyczne rozpoczęły się już 21 maja, podczas Powiatowych Dni Bezpieczeństwa. Blisko setka młodych ludzi ze szkół  gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  powiatu gostyńskiego przybyła na Rynek gdzie czekały na nich  atrakcje i ekspozycje. W przedsięwzięciu udział wzięły: WOPR Gostyń, Nadleśnictwo, Straż Miejska,  Samodzielny Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, IV Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy oddział w Lesznie. Podczas imprezy można było honorowo oddać krew. Dodatkowo dla młodzieży zostały przygotowane warsztaty: tańca, śpiewu i udzielania pomocy przedmedycznej.

 

 

 

 

 

{galeria}pat2016{/galeria}