Profilatyka ogólna

Policjanci rozmawiali z uczniami na temat szkodliwości zażywania dopalaczy i narkotyków

„Narkotyki i dopalacze zabijają – szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Pod takim hasłem spotkali się policjanci z uczniami ze szkoły w Skoraszewicach. Podczas prelekcji funkcjonariusze rozmawiali z uczniami o konsekwencjach zażywania narkotyków i dopalaczy.

 

 

16 stycznia br. policjanci z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu spotkali się z uczniami klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Skoraszewicach.

Prelekcję rozpoczęto od wyemitowania filmu pt. „Szkoda Ciebie na Takie Patoklimaty”. W dalszej części młodzi ludzie dowiedzieli się o skutkach zażywania dopalaczy i narkotyków oraz o konsekwencjach prawnych wynikających z posiadania, udzielania i handlowania substancjami psychoaktywnymi. W trakcie prelekcji rozdano ulotki dotyczące kampanii, mające na celu zwiększenie świadomości młodzieży na temat zagrożeń prawnych i zdrowotnych związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy.

Spotkanie przeprowadzono w ramach kampanii edukacyjnej „Narkotyki i dopalacze zabijają - szkoda Ciebie na takie patoklimaty!" Kampania została opracowana w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.