Profilatyka ogólna

sierż. Pyrek uczył dzieci jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię

Od początku września policjanci z powiatu gostyńskiego prowadzą spotkania profilaktyczne z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych oraz przedszkolach w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Przez ostatnie dwa tygodnie policjantów wspierał gość specjalny – sierż. Pyrek – maskota Wielkopolskiej Policji.

 

 

 

Spotkania z najmłodszymi to okazja do przekazania niezbędnej wiedzy na temat bezpiecznych zachowań m.in. podczas zabawy w szkole i w domu, utrwalania reakcji na groźnego psa, wyjaśnienie dzieciom że osoba obca może być dla nich zagrożeniem oraz umacnianie prawidłowych zachowań podczas drogi do szkoły.

W ostatnich dwóch tygodniach policjanci pracowali z najmłodszymi wraz z Maskotą Wielkopolskiej Policji sierż. Pyrkiem, który uczył dzieci jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. Okazało się, że spotkanie z Pyrkiem było dla najmłodszych nie lada frajdą.

Podczas tegorocznej wizyty Pyrek odwiedził dzieci z przedszkoli w Karolewie, Poniecu, Pępowie, Pogorzeli, Głuchowie, Piaskach oraz w Gostyniu, a także szkoły podstawowe w Pępowie, Pogorzeli i Daleszynie.

Spotkania prowadzili dzielnicowi oraz policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną.