Inauguracja „Pakietu Życia” w Pępowie - Profilatyka ogólna - KPP Gostyń

Profilatyka ogólna

Inauguracja „Pakietu Życia” w Pępowie

Wczoraj w Pępowie miała miejsce inauguracja projektu „Pakiet Życia”. Z seniorami spotkali się Sekretarz Gminy Katarzyna Kmiecik-Rosa, przedstawiciele Policji i Państwowej Straży Pożarnej.

 

14 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Pępowie miała miejsce uroczysta inauguracja projektu „Pakiet Życia”. W spotkaniu uczestniczyli Sekretarz Gminy Pępowo Katarzyna Kmiecik – Rosa oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu.

Pani sekretarz zachęcała seniorów do wzięcia udziału w programie oraz zapewniła, że przedsięwzięcie będzie realizowane na terenie całej gminy.

Projekt skierowany jest do osób starszych i mieszkających samotnie. Został wprowadzony 1 kwietnia br. z myślą niesienia pomocy i wsparcia grupy społecznej, która najbardziej tego potrzebuje. Wielokrotnie zdarza się, że seniorzy mieszkają samotnie lub większość dnia pozostają bez opieki, z uwagi na styl życia pozostałych domowników. Ludzie starsi często zdani są sami na siebie, a w przypadku udzielenia im pomocy bardzo ważne są podstawowe informacje. Dzięki „Pakietowi Życia” służby takie jak: Policja, Straż Pożarna, czy Pogotowie Ratunkowe będą miały szanse na szybką reakcję. Z karty informacyjnej dowiedzą się o chorobach, uczuleniach, przyjmowanych lekach i danych kontaktowych do najbliższej rodziny, a także informacje o osobach, którym można powierzyć klucze do mieszkania.

Założenia programu z ramienia Policji przedstawili st.asp. Monika Curyk i sierż. Marek Balczyński. Natomiast uczestniczący w spotkaniu starszy strażak Rafał Łodyga z Komendy Powiatowej PSP
w Gostyniu omówił zagadnienie związane z udzielaniem pierwszej pomocy.

Tylko wczoraj podczas jednego spotkania przekazano seniorom 140 pakietów życia.