Policjanci zaprezentowali nowy program profilaktyczny - Profilatyka ogólna - KPP Gostyń

Profilatyka ogólna

Policjanci zaprezentowali nowy program profilaktyczny

W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu zaprezentowano nowy program profilaktyczny „Pakiet Życia”. Przedsięwzięcie skierowane jest do osób starszych i mieszkających samotnie. Główny cel działań to niesienie pomocy osobom starszym i mieszkającym samotnie. Autorami programu st.asp. Monika Curyk i sierż Marek Blaczyński, którego działania docenili w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

 

Wprowadzony 1 kwietnia br. program jest skierowany do osób starszych i mieszkających samotnie. „Pakiet Życia” został wdrożony z myślą niesienia pomocy i wsparcia grupy społecznej, która najbardziej tego potrzebuje. Wielokrotnie zdarza się, że seniorzy mieszkają samotnie lub większość dnia pozostają bez opieki, z uwagi na styl życia pozostałych domowników. Ludzie starsi często zdani są sami na siebie, a w przypadku udzielenia im pomocy bardzo ważne są podstawowe informacje. Dzięki „Pakietowi Życia” służby takie jak: Policja, Straż Pożarna, czy Pogotowie ratunkowe będą miały szanse na szybką reakcję. Z karty informacyjnej dowiedzą się o chorobach, uczuleniach, przyjmowanych lekach i danych kontaktowych do najbliższej rodziny, a także informacje o osobach, którym można powierzyć klucze do mieszkania.

W piątek (27.04.2018 r. ) w budynku pomocniczym Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu policjanci oficjalnie zaprezentowali program profilaktyczny „Pakiet Życia”. Na jego inaugurację zaproszone zostały media, władze samorządowe oraz przedstawiciele rady seniorów, Stowarzyszenia „Ja też pomagam”, Domu Dziennego Pobytu, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Uniwersytetu III Wieku.

Przybyłych gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Gostyniu podinspektor Piotr Gorynia. Program przedstawili st.asp. Monika Curyk i sierż. Marek Balczyński. Zebrani goście przedstawili swoje propozycje na temat dotarcia do jak największej liczby osób potrzebujących. Natomiast władze samorządowe zaoferowały swoją pomoc w finansowaniu przedsięwzięcia.

Pakiet Życia” w chwili obecnej jest realizowany na terenie Gostynia. Jest szansa, że zostanie on rozszerzony na cały powiat.

Program został doceniony i zdobył pierwsze miejsce w konkursie na działania profilaktyczne ogłoszonym w jednostkach podległych Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.