Policjanci na półkoloniach - Profilaktyka - KPP Gostyń

Profilaktyka

Policjanci na półkoloniach

dsc_0431We wtorkowe przedpołudnie policjanci z gostyńskiej komendy odwiedzili uczestników półkolonii w Gostyńskim Domu Kultury „Hutnik” oraz Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gostyniu. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak być bezpiecznym na wakacjach.

W czasie wakacji gostyńscy mundurowi realizują plan działań „Bezpieczne wakacje”. W ramach tego planu realizowane są m.in. działania profilaktyczne, skierowane do urlopowiczów, seniorów oraz dzieci. Tematem przewodnim jest bezpieczeństwo podczas wypoczynku letniego.

W Gostyńskim Domu Kultury „Hutnik” zorganizowana została półkolonia, w której uczestniczyło blisko 50 dzieci wraz z rodzicami. Policjanci przekazali dzieciom ulotki pod nazwą „Dbam o swoje bezpieczeństwo” oraz karty/magnesy z numerami alarmowymi. Z ulotek dzieci mogą się dowiedzieć jakich zasad należy przestrzegać będąc nad wodą, jadąc rowerem czy też chodząc po zmroku.

Rodzice, którzy towarzyszyli swoim pociechom otrzymali karty ICE. ICE, to skrót od angielskiego: In Case of Emergency, co można przetłumaczyć: "w nagłym wypadku". Jeśli w telefonie komórkowym pod pozycję ICE wpiszemy np. numer do żony lub wnuczka, to w razie potrzeby ratownicy wiedzą, kogo mają powiadamiać o zaistniałym wypadku i ewentualnie kto może udzielić im bliższych danych o ofierze wypadku np. o grupie krwi. ICE może być uwidocznione nie tylko w telefonie komórkowym, ale także na specjalnej karcie ICE – taką kartę otrzymali rodzice uczestników półkolonii. Zawiera ona imię i nazwisko właściciela oraz numery telefonów do 2 osób, które należy powiadomić w razie wypadku.

Kolejnych uczestników półkolonii mundurowi odwiedzili w Kręgielni OSiR w Gostyniu. W spotkaniu uczestniczyło 25 dzieci w wieku szkolnym. Podczas spotkania dzieci wysłuchały jakich zasad należy przestrzegać będąc nad wodą, pozostając samemu w domu, czy jak należy się zachowywać i czego przestrzegać w kontaktach z osobami nieznajomymi. Na zakończenie pogadanki dzieci otrzymały ulotki pod nazwą „Dbam o swoje bezpieczeństwo” oraz karty/magnesy z numerami alarmowymi a wychowawcą zostały wręczone karty ICE.

 

 

{galeria}GOK{/galeria}