Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji - Profilaktyka - KPP Gostyń

Profilaktyka

Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji

wakacjePolicjancizajmujący się m.in. profilaktyką spotkali się z dziećmi i młodzieżą szkolną.  W trakcie prelekcji funkcjonariuszeopowiedzieli najmłodszym o tym,  jakbezpiecznie spędzić wakacje.   Działania związane z  bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku sąprowadzone od kilkunastu lat.  Wszystkopo to, aby przypomnieć dzieciom o ewentualnych zagrożeniach oraz sposobach naich uniknięcie.

 

 

 

W ramach przedsięwzięcia pn.„Bezpieczne Wakacje 2016”  policjanci zKomendy Powiatowej Policji w Gostyniu uczestniczyli w spotkaniach z dziećmi imłodzieżą szkolną.  Tematem przewodnimrozmów profilaktycznych było bezpieczeństwo najmłodszych podczas letniegowypoczynku.

Policjanci przypomnielipodstawowe zasady, jakie należy stosować będąc nad wodą, pozostając samemu wdomu, czy jak należy się zachowywać i czego przestrzegać w kontaktach z osobaminieznanymi. Prelegenci omówili również zagadnienia z bezpieczeństwem w ruchudrogowym i podczas prac polowych. Czas wakacji to również okres, w którymmłodzież spędza czas przed komputerem, dlatego też część porad dotyczyłacyberprzemocy.

W spotkaniach z gostyńskimimundurowymi uczestniczyło 130 dzieci z różnych półkolonii i wycieczek.

 

dsc_0341

dsc_0338

dsc_0345