Kobieto bądź bezpieczna  zakończenie kursu - Profilaktyka - KPP Gostyń

Profilaktyka

Kobieto bądź bezpieczna  zakończenie kursu

dsc_0065Wczoraj w Gostyniu zakończyła się trwająca od marca br. IV edycja kursu samoobrony dla kobiet. Oprócz podstawowych technik obrony przed napastnikiem panie uczyły się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zapoznały się z tematyką przemocy domowej i profilaktyką w zakresie wczesnego wykrywania raka piersi. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Gostyniu i Starostwo Powiatowe w Gostyniu.

 

 

 

„Kobieto bądź bezpieczna”  to nazwa kursu samoobrony dla Pań, który jest organizowany od kilku lat dla mieszkanek powiatu gostyńskiego.  Organizatorami tego przedsięwzięcia są Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu i Starostwo Powiatowe w Gostyniu.

Wczoraj nastąpiło uroczyste zakończenie szkolenia, które trwało od 11 marca br. Głównym tematem programu były zajęcia z samoobrony. Panie pod okiem policyjnego instruktora uczyły się podstawowych chwytów i uderzeń pozwalających na obronę przed napastnikiem.  Kursantki dowiedziały się również jakie metody stosują sprawcy przestępstw wobec kobiet oraz z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać w codziennym życiu.

Tegoroczny kurs został rozszerzony o dodatkowe tematy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.  Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu przedstawił i omówił temat zjawiska przemocy domowej. Wskazał również miejsca i instytucje w których można szukać pomocy i zgłaszać takie przypadki . Kolejny przedstawiony temat dotyczył profilaktyki w zakresie wczesnego wykrywania raka piersi, który został szeroko omówiony przez prezes Gostyńskiego Klubu „Amazonki”. Podczas szkolenia Panie uczyły się również udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie teoretyczne i praktyczne przeprowadzili ratownicy z gostyńskiej drużyny WOPR.

W kursie uczestniczyło 36 mieszkanek powiatu gostyńskiego.

 

 

{galeria}KURSSAMOOBRONA2015{/galeria}