Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie - Profilaktyka - KPP Gostyń

Profilaktyka

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie

p3050313Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu odwiedzili uczniów  Szkoły Podstawowej w Sikorzynie. Podczas prelekcji funkcjonariusze omówili zagadnienia z zakresu elementarnych zasad bezpieczeństwa. Na zakończenie wizyty mundurowi wręczyli wszystkim uczestnikom kamizelki odblaskowe.

 

 

W ramach realizowanego programu prewencyjnego „Razem bezpieczniej” policjanci gostyńskiej jednostki spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej z Sikorzyna.

Podczas wizyty funkcjonariusze opowiedzieli jak umundurowany i wyposażony do służby jest policjant. Mundurowi omówili  również zagadnienia związane z ich bezpieczeństwem. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy się zachować w kontaktach z osobami nieznanymi - „obcym”, jak bezpiecznie bawić się w domu i na podwórku. Podczas spotkania funkcjonariusze zapoznali uczniów z podstawowymi przepisami ruchu drogowego, w tym jak powinien poruszać się pieszy i rowerzysta w ruchu ulicznym. Policjanci poruszyli również temat elementów odblaskowych, które powinny posiadać i nosić wszystkie dzieci.

Na koniec spotkania policjanci wręczyli dzieciom kamizelki odblaskowe,  które ufundowało Starostwo Powiatowe w Gostyniu.

 

p3050306

p3050307

p3050309

p3050317

p3050313