Realizacja wniosków z debat społecznych w 2018 roku - Realizacje wniosków z debaty - KPP Gostyń

Realizacje wniosków z debaty

Realizacja wniosków z debat społecznych w 2018 roku

Sprawozdanie z realizacji zobowiązań z debat społecznych organizowanych w 2018 r. przez Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu.

Debata społeczna, która odbyła się 24 kwietnia 2018 roku  w Liceum Ogólnokształcącym w Gostyniu

 

1)Pani Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim Gostynia Aldona Grześkowiak-Węglarz; Zwróciła się z prośbą do Pana Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu o częstsze patrole w rejonie szkół i miejsc, gdzie grupuje się młodzież.

Kolejne pytanie dotyczyło współpracy pomiędzy szkołami, samorządami, organizacjami społecznymi, a Policją na temat profilaktyki. Odpowiedzi udzielił Komendant Powiatowy Policji w Gostyniu podinsp. Piotr Gorynia, Starosta Gostyński Robert Marcinkowski.

 

2) Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu; prośba o częstsze patrole w rejonie ul. nad kania, gdzie w rejonie boiska zdarza się, ze n/n osoby spożywają alkohol. Kolejne pytanie skierowane było do Zastępcy Burmistrza Gostynia – czy w rejonie przejścia dla pieszych przy SP nr 1 można zamontować kamerę dobrej klasy. Odpowiedzi udzielili I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu kom. Krzysztof Wróblewski oraz Zastępca Burmistrza Grzegorz Skorupski.

 

3) Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i zawodowych; Poprosił o wyjaśnienie dynamiki dynamiką czynów karalnych popełnianych przez nieletnich. Odpowiedzi udzielił: Komendant Powiatowy Policji w Gostyniu podinsp. Piotr Gorynia.

 

4) Pani Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim Gostynia Aldona Grześkowiak-Węglarz; Wypowiedziała się na temat zwiększenia jeszcze współpracy ze strony szkół z Policją.

 

5) Pan Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym marek Smektała; Wypowiedział się na temat przestępczości nieletnich, roli rodziców w wychowaniu dzieci, wartości jakie są im przekazywane, tolerancji oraz spraw związanych z kierowaniem nieletnich do Ośrodków Szkolno - Wychowawczych.

 

 

Debata społeczna, która odbyła się 7 maja 2018 roku  w Gminnym Ośrodku Kultury w Pogorzeli

 

1) Jedna z uczestniczek debaty zwróciła się w prośba żeby Policja częściej kontrolowała park miejski z uwagi na niewłaściwe zachowanie młodzieży. Odpowiedzi udzielił kierownik Posterunku Policji z Borku Wlkp. i asystent Zespołu Prewencji Kryminalnej Patologii Nieletnich w Gostyniu st.asp. Monika Curyk

 

2) Jeden z uczestników odniósł się do zachowania pieszych. Prosił o reakcje Policji w przypadku ujawnienia wykroczeń popełnianych przez pieszych, szczególnie w przypadkach wtargnięcia na jezdnie. Odpowiedzi udzielił kierownik Posterunku Policji w Borku Wlkp.

 

3) Kolejna z uczestniczek debaty poinformował, że niektórzy kierowcy zachowują się niewłaściwie wobec niej, gdy ona jedzie na wózku inwalidzkim oraz, ze w Pogorzeli są za wysokie krawężniki. Odpowiedzi udzielił kierownik Posterunku Policji w Borku Wlkp. i oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu.

 

4) Inna z uczestniczek debaty zwróciła się z pytaniem o możliwość wybudowania ścieżki rowerowej na trasie Pogorzela – Bułaków. Odpowiedzi udzielił oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu i kierownik Posterunku Policji w Borku Wlkp.

 

5) Pani z sali poprosiła o interwencje w sprawie jazdy motocyklistów obwodnica Pogorzeli po godzinie 22:00. Odpowiedzi udzielił oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu i kierownik Posterunku Policji w Borku Wlkp.

 

6) Kolejna osoba poinformowała, ze na trasie Pogorzela – Gumienice kierowcy jeżdżą za szybko i wyprzedzają rowerzystów w sposób niezgodny z przepisami (zbyt mały odstęp pojazdu od wyprzedzanego rowerzysty). Odpowiedzi udzielił kierownik Posterunku Policji w Borku Wlkp.

 

7) Inna z osób uczestniczących w debacie zwróciła uwagę na niewłaściwe parkowanie samochodów na ul. Kotkowiaka w Pogorzeli. Odpowiedzi udzielił kierownik Posterunku Policji w Borku Wlkp.

 

 

Debata społeczna, która odbyła się 14 maja 2018 roku  w GOK Hutnik w Gostyniu

 

1) Czy rolnik jadący kombajnem na krótkim odcinku drogi może mieć podpięty „heder”. Odpowiedzi udzielił Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu asp. Adrian Polerowicz.

2) Czy obowiązuje już przepis pozwalający na jazdę ciągnikiem rolniczym bez „dokumentów” gdyż podczas prac polowych stanowi to czasami utrudnienie. Odpowiedzi udzielił Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu asp. Adrian Polerowicz.

3) Czy w sporadycznych przypadkach, np. zwożąc słomę lub siano z pola można przewozić osoby na przyczepie. Odpowiedzi udzielił Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu asp. Adrian Polerowicz.

4) Kto kieruje ruchem i jak należy się zachować w przypadku tzw. strefy zapowietrzonej. Odpowiedzi udzielił specjalista Zespołu ds. Organizacji Służby i Zarządzania Kryzysowego Komendy powiatowej Policji w Gostyniu asp.szt. Przemysław Gajda.

Pozostałe pytania były kierowane do prof. dr. hab. Zygmunta Pejsaka, a dotyczyły chorób trzody chlewnej, szczepień i działań w przypadku zakażeń ASF (afrykańskiego pomoru świń).