Realizacja wniosków z debat społecznych w 2016 roku - Realizacje wniosków z debaty - KPP Gostyń

Realizacje wniosków z debaty

Realizacja wniosków z debat społecznych w 2016 roku

Sprawozdanie z realizacji zobowiązań z debat społecznych organizowanych w 2016 r. przez Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu.

 

Debata społeczna, która odbyła się 18 maja 2016 roku  w Domu Dziennego Pobytu w Gostyniu

 

Żadne pytanie nie było skierowane do Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu. Mieszkańcy twierdzili, ze Policja „pracuje dobrze” i nie mają żadnych uwag. Podczas debaty padło 4 pytania i wszystkie były skierowane do władz samorządowych. Odpowiadali na nie Burmistrz Gostynia i Starosta Gostyński.

1)     Głos zabrała kobieta, która podziękowała burmistrzowi za wykonanie nowego chodnika na ul. Polnej w Gostyniu,

2)     Inna kobieta zapytał, czy w planach jest przykrycie(np. jakimiś płytami) rzeczki-kanału Brzezinki z uwagi na odór – płynące ścieki?,

3)     Kiedy zostaną odmalowane przejścia dla pieszych na ul. Mostowej w Gostyniu?,

4)     Kiedy powstanie ścieżka rowerowa na odcinku Gostyń-Kunowo?,

5)     Kiedy powstanie obwodnica Gostynia?

 

Debata społeczna, która odbyła się 18.10.2016 w Auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Ziemi Gostyńskiej w Gostyniu przy ul. Wrocławskiej 10

 

 

L.p.

Wnioski

Realizacja

1.

Pan z sali – (radny gm. Gostyń); czy zostali ustaleni i ukarani wandale, którzy w okresie świątecznym (?) przeszli miasto, zakłócali spokój mieszkańców i niszczyli mienie

Odpowiedzi udzielił Naczelnik Wydziału Prewencji  podinsp. Ireneusz Rolnik.

2.

Mężczyzna z Sali - dlaczego Policja podaje do publicznej wiadomości informacje o zdarzeniach i ich sprawcach, co jego zdaniem jest promowaniem przestępców.

Odpowiedzi udzielił I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu kom. Krzysztof Wróblewski oraz oficer ds. prasowo-informacyjnych Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu.

3.

 Kobieta z sali; co zrobić z nieletnimi, którzy biegają po osiedlu, rzucają petardy pod samochody, zakłócają tym samym porządek publiczny mieszkających tam mieszkańców. Dlaczego dzieciakom sprzedawane są fajerwerki przez cały rok, a nie tylko w okresie Sylwestra ? Kto ma prawo kontrolować salony gier, gdzie w godzinach wieczorowo-nocnych młodzież – w tym prawdopodobnie nieletni/uczniowie grają w gry hazardowe i palą tam papierosy ?

Odpowiedział: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu kom. Krzysztof Wróblewski

4.

Pani Dyrektor LO – jakie przestępstwa dominują na terenie szkół, oraz jak my jako Policja na nie reagujemy

Odpowiedzi udzielił I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu kom. Krzysztof Wróblewski

5.

Pani z sali; - ruch na drogach Gostynia w okolicy godz. 8.00, gdzie przy wzmożonym ruchu ulicznym (bo rodzice odwożą dzieci do szkół i dalej spieszą się do pracy) MPGK czyści ulice i zbiera śmieci z koszy ulicznych blokując dodatkowo i tak już utrudniony ruch na ulicach miasta. I drugie pytanie od tej samej Pani dotyczące – umożliwienia ruchu rowerowego po chodnikach na terenie miasta, co jej zdaniem zapewniłoby większe bezpieczeństwo rowerzystom, niż jazda rowerami po ulicach na których odbywa się wzmożony ruch pojazdów.

Odpowiedzi udzielił I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu kom. Krzysztof Wróblewski oraz pani Sekretarz Gminy Gostyń Renata Ignasiak (odnośnie sprzątania przez służby miejskie w godzinach szczytu komunikacyjnego – rozważą zmiany godzin opróżniania koszy ulicznych, aby były bardziej przyjazne dla mieszkańców) Natomiast asystent Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu mł. asp. Adrian Polerowicz w zakresie przepisów ruchu drogowego

6.

Pani z sali; pytanie o możliwość zachowania anonimowości osób zgłaszających Policji „różne sprawy” - w tym właśnie o przypadkach zakłócania spokoju mieszkańców przez sąsiadów, czy też niszczenia mienia miejskiego oraz w stosunku do osób grillujących na balkonach, które nie bacząc na sąsiadów stwarzają zadymienie mieszkań sąsiadów, mieszkających nad nimi.

Odpowiedzi udzielili I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu kom. Krzysztof Wróblewski oraz odnośnie przepisów p-poż. obecny na debacie Kierownik Sekcji ds. Kontrolno Rozpoznawczych PSP w Gostyniu mł.asp. Michał Jernaś.

 

Debata społeczna, która odbyła się  16 grudnia2016 roku w Dzięczynie

 

L.p.

Wnioski

Realizacja

1.

Prezes Stowarzyszenia „Perkoz”  poruszył temat zbyt szybkiej jazdy niektórych kierowców na drodze szutrowej prowadzącej na stawy. Dodał, że w okolicy jest plac zabaw na którym bawią się dzieci. Ten sam mężczyzna zgłosił, że nieznane osoby zaśmiecają las i zbiorniki wodne w Dzięczynie.

Odpowiedzi udzielił zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu komisarz. Krzysztof Wróblewski i p.o. Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP Gostyń mł. asp. Adrian Polerowicz.

2.

Mężczyzna z sali; dlaczego po zakończonych remontach drogi prowadzącej z Ponieca do Dzięczyny nie usunięto znaku ograniczenia prędkości do 30 km/h.

Odpowiedzi udzielił p.o. Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP Gostyń mł. asp. Adrian Polerowicz.

3.

 Ten sam mężczyzna zapytał: czy Policja uważa, że nadal są potrzebne na terenie naszego powiatu działania w ramach „trzeźwy poranek”. Pytał również o podstawy prawne takich działań i czy na terenie gminy Poniec występuje aż takie zagrożenie tego typu zdarzeniami.

Odpowiedzi udzielił p.o. Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP Gostyń mł. asp. Adrian Polerowicz.

4.

 Inny mężczyzna zapytał, czy jest możliwość ustawienia znaku ograniczającego prędkość np. do 10 km/h na drodze szutrowej w Dzięczynie prowadzącej od „głównej” szosy na stawy. 

Odpowiedzi udzielił p.o. Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP Gostyń mł. asp. Adrian Polerowicz.

5.

Prezes koła wędkarskiego „Perkoz” złożył wniosek o częstsze kontrole policji na terenie zbiorników wodnych i lasów w Dzięczynie.

Odpowiedzi udzielił Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu komisarz Krzysztof Wróblewski.