Policjanci z Krobi i Borku Wlkp. otrzymali nowe radiowozy - Ważne i ciekawe - KPP Gostyń

Ważne i ciekawe

Policjanci z Krobi i Borku Wlkp. otrzymali nowe radiowozy

Gostyńska policja wzbogaciła się o dwa nowe radiowozy. Oznakowane pojazdy marki Opel Astra będą wykorzystywane w codziennej służbie przez policjantów Posterunków Policji w Krobi i Borku Wlkp. Dzisiaj nastąpiło ich uroczyste przekazanie.

 

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu odbyło się przekazanie nowych radiowozów. W uroczystości uczestniczyli Komendant Powiatowy Policji w Gostyniu podinsp. Piotr Gorynia, jego zastępca komisarz Krzysztof Wróblewski, Ks. Dariusz Dąbrowski Cor, Burmistrz Krobi Łukasz Kubiak, Burmistrz Pogorzeli Piotr Curyk, Burmistrz Borku Wlkp. Marek Rożek i Wójt Gminy Pępowo Grzegorz Matuszak.

Dwa oznakowane radiowozy zostały zakupione ze środków budżetowych Policji i dzięki dofinansowaniu przez lokalne samorządy.

Komendant podziękował samorządowcom za dotychczasową współpracę i finansowe wsparcie przy zakupie radiowozów.

Na zakończenie uroczystości radiowozy poświęcił Kapelan Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu Ks. Dariusz Dąbrowski Cor.

Nowe policyjne pojazdy to oznakowane samochody marki Opel Astra o mocy 147 kW (200 KM). Radiowozy będą służyły policjantom pełniącym służbę na terenie gmin Krobia, Pępowo, Borek Wlkp. i Pogorzela.