Policyjny siłacz został Mistrzem Polski w Trójboju Siłowym - Ważne i ciekawe - KPP Gostyń

Ważne i ciekawe

Policyjny siłacz został Mistrzem Polski w Trójboju Siłowym

Złoty medal Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym wywalczył st.post. Adam Szymanowski. Policjant z Ponieca rywalizując z siłaczami z całego kraju osiągnął wynik 865 kg. W swojej kategorii 120+ nie miał sobie równych, poprawił również ubiegłoroczny wynik o 40 kg.

 

Adam Szymanowski policjant służący na co dzień w Posterunku Policji w Poniecu wystartował w Mistrzostwach Polski Federacji IPF Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego. Zawody odbyły się w Warszawie w dniach 8 i 9 grudnia br.

Przed zawodami wymieniany był w gronie faworytów do złotego medalu. Już w 2016 roku zdobywał Mistrzostwo Polski, a 2015 roku, gdy debiutował w trójboju siłowym zdobył drugie miejsce. Również w 2017 roku wywalczył srebrny medal pomimo ciężkiej kontuzji, której doznał przed zawodami.

Adam Szymanowski spośród wszystkich startujących osiągnął najlepszy wynik. Na ławeczce wycisnął 240 kg, w martwym ciągu podniósł 280 kg, a w przysiadzie dźwignął 345 kg. Uzyskany rezultat 865 kg pozwolił mu stanąć na najwyższym podium.

Nasz złoty medalista trójbój siłowy uprawia od 2014 roku. Wcześniej amatorsko trenował kulturystykę i sporty siłowe. Jest członkiem klubu sportowego „Kobra Kościan” i założycielem Klubu Sportowego „Sztanga” Bojanowo. W swojej dotychczasowej karierze wywalczył dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal Mistrzostw Polski. Celem Adama na najbliższe lata jest podium na mistrzostwach Europy.

Serdeczne gratulujemy zdobycia Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym i życzymy kolejnych sukcesów.