TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ "KONWOJÓWKA 2017" - Ważne i ciekawe - KPP Gostyń

Ważne i ciekawe

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ "KONWOJÓWKA 2017"

W Hali Sportowej w Grodzisku Wielkopolskim po raz kolejny odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu „KONWOJÓWKA 2017”. W tym roku w turnieju zwyciężyła drużyna reprezentacji IPA Region Poznań.

W turnieju 8 kwietnia br. udział wzięło 16 drużyn, zarówno przedstawicieli naszego środowiska jak i innych służb mundurowych oraz przedstawicieli innych środowisk. Honorowy patronat nad imprezą objął Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasz Trawiński oraz Starosta Grodziski Pan Mariusz Zgaiński. Uroczystego otwarcia imprezy w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu dokonał Naczelnik Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu mł. insp. Rafał Pastusiak wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Grodzisku Wielkopolskim – nadkom. Romą Figaszewską. W otwarciu uczestniczyli również Zastępca Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego pan Piotr Hojan oraz Przewodniczący IPA Region Poznań – podinsp. Witold Drzażdżyński oraz Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego – asp. Przemysław Postaremczak.  W tym roku rozgrywkom towarzyszyła inna wyjątkowa okazja. Naczelnik Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu pożegnał odchodzącego na emeryturę po długoletniej służbie asp. sztab. Piotra Małeckiego. Po bardzo zaciętych i wyrównanych meczach w końcowej kwalifikacji przedstawia się następująco:


I miejsce – IPA Region Poznań

II miejsce – Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu

III miejsce –  Komenda Powiatowa Policji w Turku

IV miejsce – Wydział Konwojowy Ostrów Wielkopolski

 

Organizatorzy turnieju wyróżnili również:

 

1. Najlepszy strzelec – ŁUKASZ CZARNUCH (IPA Region Poznań)

2. Najlepszy bramkarz – MACIEJ LUBCZYŃSKI (IPA Region Poznań)

3. Najstarszy zawodnik turnieju – ARTUR NOWAK (Reprezentacja PKO BP).

4. Puchar FER PLAY – Reprezentacja PKO BP

5. Najlepszy Zawodnik Wydziału Konwojowego – Leszek Strabel (SPS Wydział Konwojowy)

6. Najlepsza zawodniczka turnieju – MARTA ZIELIŃSKA (Reprezentacja Kobiet KWP w Poznaniu)

7.Puchar dla najlepszej drużyny Wydziału Konwojowego – Referat Ostrów Wielkopolski
 

Zwycięska drużyna otrzymała Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, który w imieniu Komendanta wręczył Naczelnik Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu – mł. insp. Rafał Pastusiak. Za zajęcie drugiego miejsca wręczono Puchar, który ufundował Burmistrz Grodziska Wlkp. natomiast na trzecie miejsce Puchar, którego fundatorem był Starosta Grodziski. Zawodnicy czterech najlepszych drużyn otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Grodziska Wlkp., Starostę Grodziskiego, Wójta Gminy Tarnowo Podgórne, Skoda Porsche Poznań oraz wielu innych fundatorów. Najlepsza drużyna z Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu otrzymała Puchar Naczelnika Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu.

Organizatorzy turnieju dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia oraz wszystkim uczestnikom za emocjonujące mecze. Kibicom dziękujemy za kulturalny doping. Do zobaczenia za rok.

  •