Śledczy zatrzymali włamywacza - Dzisiaj - KPP Gostyń

Śledczy zatrzymali włamywacza

Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem do myjni samochodowej w Pępowie i usiłowania włamania do myjni w Elżbietkowie. Za czyny których dopuścił się mężczyzna odpowie przed wymiarem sprawiedliwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

 

Kryminalni z Gostynia nad sprawą pracowali od chwili uzyskania informacji, że takie zdarzenia miały miejsce. W grudniu 2019 roku nieznany sprawca włamał się trzykrotnie do jednej z myjni w Pępowie oraz usiłował włamać się do myjni w Elżbietkowie. Łupem włamywacza padły pieniądze i żetony do mycia auta. Straty jakie sprawca spowodował w Pępowie zostały wycenione na kwotę ponad tysiąca złotych.

Po miesiącu czasu od pierwszego zdarzenia śledczy wpadli na trop włamywacza, co w konsekwencji doprowadziło do zatrzymania 26-letniego mieszkańca gminy Kobylin. Mężczyzn usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania włamania. W większości przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Twierdził, że złamał prawo ponieważ zmusiła go do tego sytuacja życiowa.

Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.